17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۹:۵۳:۱۱
کد مطلب:  935953
آموزش تخصصی سامانه کنکور سراسری و برنامه ریزی درسی آنلاین برای بیش از 350 مشاور در شیراز

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: با برگزاری کلاس های آموزشی برای والدین می توان آنها را در شناسایی استعداد فرزندانشان کمک و نسبت به سوق دادن دانش آموزان به رشته های مهارتی وهنری تلاش کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،  فرهاد اسماعیلی درگردهمایی تخصصی مشاوران نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شیراز، ضمن تاکید بر حضور پررنگ مشاوران در مدارس گفت:  با برگزاری کلاس های آموزشی برای والدین می توان آنها را در شناسایی استعداد فرزندانشان از طریق تستهای رغبت و توانایی کمک کرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: این اقدام می تواند در سوق دادن دانش آموزان به رشته های مهارتی وهنری موثر باشد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی تحصیلی آموزش و پرورش فارس نیز تاکید کرد: دخالت افراد سودجو وغیر متخصص در حوزه خدمات مشاوره ای و انتخاب رشته موجب بروز آسیب های متعدد مادی و معنوی برای دانش آموزان و خانواده ها شده است.

طیبه رحیمی گفت: این سامانه به ابتکار اداره کل آموزش و پرورش فارس راه اندازی گردیده تا اطلاعات صحیح و کاربردی مورد نیاز دانش آموزان در زمینه کنکور سراسری و انتخاب رشته  به سهولت در دسترس تمامی این عزیزان و خانواده های محترم آنها قرار گیرد .

رحیمی در تشریح اهداف برگزاری این گردهمایی گفت:  هدف این است که با ارائه آموزش های تخصصی و بهر گیری از توانمندی های مشاورین مدارس این سامانه ها به دانش آموزان معرفی شود تا ای عزیزان بتوانند برای انتخاب رشته و برنامه ریزی های درسی بدون هیچ دغدغه  و صرف هزینه های گزاف اقدام نمایند.

 وی با تاکید بر اینکه  مشاوران  مدارس حلقه رابط بین دانش آموز، اولیاء و معلمان هستند گفت: با توجه به اینکه مشاور نقش مهمی در ارائه فعالیتهای آموزشی و پرورشی در مدرسه بر عهده دارد، لذا نیازمند به روز آوری دانش تخصصی و بهره گیری از نرم افزارها و فناوری های نوین  در این حوزه هستیم،  همچنین قصد کوتاه نمودن دست افراد سودجو و مشاور نماها ازاین حوزه را داریم .

رئیس اداره مشاوره تربیتی آموزش و پرورش فارس در تشریح ویژگی های سامانه کنکور سراسری فارس گفت: دانش آموزان می توانند از طریق این سامانه اطلاعات کلی مورد نیاز خود را در زمینه مسائلی همچون گروه های آزمایشی کنکور سراسری، رتبه و درصد پذیرفته شدگان،  ضریب هر درس در گروه های آزمایشی مختلف،  فهرست موضوعات درسی برای برنامه ریزی ، روشهای مطالعه و برنامه ریزی درسی و ...  دریافت نمایند.

رحیمی در خصوص سامانه برنامه ریزی آنلاین نیز گفت: این سامانه یک سامانه جدید است که برای اولین بار برای استفاده دانش آموزان عزیز در رشته های تجربی و ریاضی و در آینده نیز برای دانش آموزان رشته انسانی قابل استفاده است و از این طریق با توجه به اطلاعات وارد شده توسط کاربر سامانه به صورت هوشمند اقدام به برنامه ریزی و ارائه پیشنهاداتی در خصوص نحوه، ساعات و میزان  مطالعه هر درس به صورت مجزا برای هر دانش دانش آموز به منظور بهتر شدن کیفیت و کمیّت مطالعه دانش آموزان به آنان ارائه می نماید.

وی در تشریح برنامه های این اداره در سال تحصیلی جاری گفت: امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر فعالیتهای فعلی و ابلاغ شده از سوی وزارت متبوع به صورت ویژه  در 3 محور مشاوره و هدایت تحصیلی، برنامه ریزی کنکور سراسری و رفتارهای سازشی فعالیت می نماییم که این امر مساعدت و همکاری همه جانبه مشاورین عزیز را می طلبد.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز نیز با بیان اینکه نیاز امروز جامعه ما، تربیت دانش آموزان چند ساحتی است گفت:  با توجه به آسیبهایی که امروز دانش آموزان را تهدید می کند نیازمند تربیت افرادی هستیم که بتوانند همزمان در بخش های مختلف توانایی های خودشان را بروز دهند و توانایی تغییر همزمان نقش های خود را  داشته باشند.

شهباز گودرزی گفت: مشاوران مدارس می توانند از طریق هدایت تحصیلی و شغلی وهویت بخشی به دانش آموزان زمینه ظهور، بروز و نقش آفرینی این عزیزان در جامعه را فراهم نمایند لذا  باید تلاش کنیم دانش آموزانی خلاق و توانمند در تمامی ساحت های تعلیم و تربیت پرورش دهیم تا بتوانند درآینده موجب پیشرفت و تعالی خود و جامعه باشند.

عضو کارگروه کنکور اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در تشریح ویژگی های این سامانه گفت: سامانه برنامه ریزی آنلاینِ «باور» یک برنامه تحت وب می باشد که به طور اختصاصی برای استفادۀ دانش آموزان کنکوریِ نظام جدید (فعلا تجربی و ریاضی) طراحی شد ه است؛ در این برنامه دانش آموز بر اساس «درس معلم»، برنامۀ «آزمون های آزمایشی» یا برنامۀ شخصی، برنامۀ هفتگیِ خود را تنظیم و روزانه اجرا می کند.

رزّاق خواجه زاده ضمن قدردانی از مهندس مسعود عسکری طراح سایت و مشاوران و کارشناسانی که در برنامه ریزی ، طراحی و اجرای این سامانه همکاری داشته اند، گفت: این برنامه در نوع خود جدید و منحصر به فرد است و هدف آن کمک به مشاوران و دانش آموزان کنکوری برای برنامه ریزی هفتگی است. 

خواجه زاده افزود: در این سامانه هر فرد پس از عضویت دارایِ یک صفحۀ اختصاصی می شود که می تواند متناسب با نیازها وتوانایی های خود برنامه ریزی کند؛ برنامه های تنظیم شده ذخیره می شود و بر اساس تاریخ و ساعت، بایگانی و قابل چاپ می باشد. همچنین این برنامه از انعطاف زیادی برخوردار است و ضمن هوشمندی در کنترل ساعت ها هر فرد در نوشتن برنامۀ خود کاملا آزاد است و حتی می تواند توضیحاتی را در برنامه بنویسد.

به اشتراک بگذارید :