27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۷:۰۷:۴۷
کد مطلب:  935827
شادی و نشاط دانش آموزان مناطق مرزی و عشایری سلماس در جشن هفته ملی کودک

دانش آموزان مناطق عشایری و مرزی سلماس با حضور در جشن هفته ملی کودک که در قالب طرح امداد فرهنگی در روستای خورخورا واقع در 30 کیلومتری سلماس برگزار شد شادی و نشاط را باهمدیگر تجربه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نسرین پاک دوست رییس اداره آموزش و پرورش عشایر آذربایجان‌غربی در این جشن که با حضور مدیر کل کانون پرورش فکری استان و مدیر اداره اموزش و پرورش سلماس و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد، گفت: توسعه عدالت اموزشی در تمامی زمینه ها برای کودکان و نوجوانان ضروری است.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۵ هزار دانش آموز عشایری در استان مشغول به تحصیل هستند که فراهم کردن امکانات آموزشی، تفریحی و فرهنگی برای آنان در راستای توسعه عدالت آموزشی جزء برنامه های اداره کل آموزش و پرورش عشایر استان است.

پاکدوست بیان کرد: نظارت مستمر از طرف اداره آموزش و پرورش عشایر در راستای توسعه عدالت آموزشی به ویژه آموزش دانش آموزان مناطق مرزی و حاشیه‌ای از اولویت‌های امسال است.

وی ادامه داد: توجه به شادی و نشاط کودکان مناطق محروم در کنار آموزش آنها امری ضروری و غیر قابل اجتناب است که در  روحیه و تقویت اعتماد به نفس آنان نقش موثری ایفا می‌کند.

اجرای نمایش عروسکی، سرود، اجرای مسابقه، اهدای کتاب و جایزه، اجرای بازی‌های بومی و محلی و ساخت کاردستی بخشهایی از این مراسم بود.

مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز در این جشن گفت: کودکان آینده سازان ایران اسلامی هستند و لازم است برای داشتن آینده ای درخشان سرمایه گذاری و تجهیز مدارس در اولویت باشد.

حسین خیرجویی اظهار داشت: دانش اموزاتن عشایری جزو دانش اموزان پر تلاش و موفق استان هستند که توجه به آنان می تواند نقش مهمی در پیشرفت کشور و به ویژه از نظر فرهنگی و اقتصادی داشته باشد.

برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت» از ۱۳ تا ۱۹ مهر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

روستای خورخورا در ۳۰ کیلومتری شهر سلماس در شمال آذربایجانغربی و منطقه ای کوهستانی و صعب العبور و با حدود ۴۶۰ نفر جمعیت قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :