3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۷:۰۱:۰۷
کد مطلب:  935745
نشست توجیهی
اولین نشست توجیهی، ویژه مشاوران جدید الانتصاب در امور زنان برگزار شد.

اولین نشست توجیهی برای مشاوران جدید الانتصاب در امور زنان استان ها با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی حوزه زنان وزارت آموزش و پرورش، اولین نشست توجیهی ویژه مشاوران جدیدالانتصاب استان های اصفهان ، زنجان ، سمنان ، چهار محال بختیاری و همدان با حضور مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان ، باغستانی معاون حوزه زنان ، معروفی رئیس گروه دختران و بدر رئیس گروه زنان در دفتر امور زنان برگزار شد.

در ابتدای این نشست مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش ، ضمن بیان جایگاه رفیع زنان در آموزش و پرورش عنوان کرد حوزه زنان با توجه به گستردگی خود ، یکی از مهم ترین و کلیدی ترین حوزه ها در آموزش و پرورش می باشد.

وی تاکید کرد که این اهمیت و جایگاه نیز در استان ها باید بسیار پررنگ دیده شود و مشاوران امور زنان در استان ها باید نقش و حضور فعال و تاثیر گذار در تصمیمات استانی داشته باشند.

مینایی پور ضمن تشریح اهداف و ماموریت های مهم مشاوران امور زنان در تعلیم و تربیت، موضوعاتی چون عدالت جنسیتی ، کاهش محرومیت دختران ، توان افزایی زنان و برنامه ریزی حساس به جنسیت را از برنامه های راهبردی حوزه زنان برشمرد.

در ادامه این نشست باغستانی معاون حوزه زنان نیز به شاخص های مهم عدالت جنسیتی اشاره کرد و عنوان کرد که در آینده نزدیک از اطلس زنان در کشور رونمایی خواهد شد.

معروفی رئیس گروه دختران نیز در این نشست به برنامه های مصوب سال 98 در حوزه زنان اشاره کرد و به نقش مهم این حوزه در زیر نظام های سند تحول بنیادین تاکید کرد.

همچنین در این جلسه بدر رئیس گروه زنان ضمن بیان مباحث مالی مربوط به پروژه های امور زنان ، بیان کرد که آشنایی با سامانه ارزیابی از مباحث مهم برای مشاوران امور زنان در استان های می باشد.

در پایان این جلسه مشاوران امور زنان استان های مدعو نیز به بیان نکته نظرات و سوالات خود در حوزه های مدنظر پرداخته اند.

شایان ذکر است این نشست در ساعت 9 صبح لغایت 15 عصر روز چهارشنبه 15 مهرماه برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :