15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۶:۰۴:۱۹
کد مطلب:  935734
فولادوند درجلسه معاونت آموزش ابتدایی و همکاران این حوزه:
شفاف سازی در شرح وظایف آموزگاران موجب ایجاد انگیزه مضاعف و نشاط در مدارس ابتدایی می شود

جلسه فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با معاون آموزش ابتدایی اداره کل و همکاران این حوزه

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران , جلسه مدیرکل با معاون آموزش ابتدایی و همکاران این حوزه در خصوص طرح ها و برنامه های این معاونت در دفتر مدیرکل برگزار گردید.

در این جلسه ربوشه  ضمن تشریح رویکردها و جهت گیری های معاونت آموزش ابتدایی به بیان چالش های موجود در این حوزه پرداخت. وی به اهمیت توجه به کرامت ذاتی کودکان، افزایش عدالت آموزشی از جهت کمی و کیفی ، توجه به رشد چند بعدی دانش آموزان مبتنی بر ساحت های شش گانه اشاره و بیان نمود : پیش نیاز تحولات سازمانی تحولات ذهنی است و معلم به عنوان مهم ترین عضو یادگیری و محور تعلیم و تربیت نقش تربیت کننده را در مدارس ایفا  می نماید.

 در ادامه روسای ادارات ضمن تشریح اقدامات پیش رو در  سال تحصیلی 99-98 به بیان برخی از تهدیدهای موجود در روند اجرا پرداختند.

فولادوند,مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اهمیت آموزش دوره ابتدایی ابراز امیدواری نمود تا با حضور ربوشه معاون آموزش ابتدایی ,شاهد تحول کیفی در این حوزه باشیم.

 فولادوند در ادامه بر اهمیت بازآموزی و بهسازی آموزش و تدریس معلمان، فعال نمودن انجمن های علمی و سرگروه های آموزشی تاکید نمود و اظهار داشت : نظارت مداوم بر فرآیند و روند آموزش در مدارس دولتی و غیر دولتی می بایست در سه ماهه اول سال تحصیلی جاری به صورت جدی پیگیری گردد.

وی با تاکید بر توسعه آگاهی مدیران مدارس از قوانین و مقررات حاکم بیان نمود : کاهش بخشنامه های ورودی به مدارس و شفاف سازی در شرح وظایف آموزگاران و اجرای صحیح مدرسه محوری می تواند به ایجاد  انگیزه مضاعف و نشاط در مدارس ابتدایی منجر گردد.

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران  در پایان بر همکاری با حوزه ستادی تاکید و بیان نمود : در عین حفظ استقلال اداره کل، با تمام قوا با حوزه ستادی همکاری می نماییم و به عنوان مجری برنامه ها جهت افزایش کیفیت در روند اجرا، بر هماهنگی بین حوزه های مختلف اداره کل و معاونت ها برنامه ریزی های دقیقی را انجام می دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :