3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  935730
جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان/
معاون توسعه مدیریت سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی: مدیریت آموزشی صحیح در درجه اول متوجه آموزش و پرورش است

ظهر امروز،جلسه کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در تالار معلم تبریز تشکیل یافت.

به گزارش ادره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حیدرفتح زاده با بیان اینکه تغییر در سیکل رشد جمعیتی مشکلات اساسی را متوجه آموزش و پرورش کرده است، گفت: آموزش دانش آموزان و مدیریت نیروی انسانی این مشکل را برای سال های بعدی حل خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: میزان مطالعه و پژوهش در راستای مدیریت آموزشی الگوهای زیادی برای ما معرفی می کند که موفق بوده و می توان به طور عملی در سیستم کشور پیاده کرد.

وی ابراز داشت: احترام،اجرای برنامه ها براساس شاخص ها،انسجام و خودباوری بسیار بالا در دستگاه تعلیم و تربیت استان کاملا مشهود است و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق بتوان در کمترین زمان ممکن با چند حرکت اساسی اهداف آموزشی و تربیتی را پیاده سازی کرد.

جعفر پاشایی نیز در این جلسه یادآور شد: دستگاه تعلیم و تربیت استان خود را ملزم به اجرای شاخص های سازمان برنامه ریزی با حداکثر توان دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان جذب ۱۷۵۰نفر نیروی جدید غیراز دانشگاه فرهنگیان در راستای اشتغال جوانان و ساماندهی نیروی انسانی را یک اقدام بی نظیر در دستگاه تعلیم و تربیت استان دانست و گفت: با توجه به کمبود منابع سعی کرده ایم بهترین ها را کارسازی کنیم.

وی اظهار داشت: رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت جلوگیری از تبدیل مشکل به بحران بوده است و با محوریت ارتقا بهره وری، توجه به شاخص ها و فرآیند محوری در جهت توانمندسازی نیروی انسانی جدید از هفته اول مهر ماه یک هزار و ۸۵۲ نفر به صورت هفتگی آموزش های لازم را می بینند.

عطایی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش  استان نیز در این جلسه با بیان اینکه اقدامات برای نتایج مطلوب با توجه کارهای خوبی که انجام شده تسریع یابد، تاکید کرد: در ارایه خدمات به جامعه هدف مشکلی نباید باشد.

وی خاطرنشان کرد: در طول اجرا فرآیند توسعه مدیریت با رویکرد رضایتمندی بوده است.

کامیار قهرمانی فرد در ادامه جلسه طبق گزارش آماری اعلام کرد: روند عکس بین رشد جمعیت دانش آموزی و کارکنان فعال استان موجب کمبود نیروی انسانی شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امسال کمبود نیروی انسانی از طریق جذب نیروی جدید،ورودی جدید از دانشگاه فرهنگیان و سرباز معلم و معلمان خرید خدمات آموزشی و اضافه تدریس برای سالتحصیلی امسال جبران شده است.

عاشور اکرمی نیز در گزارشی از اقدامات ستاد پروژه مهر بیان کرد: پروژه مهر قادر به برنامه ریزی،ساماندهی،هماهنگی،کنترل و نظارت است.

معاون آموزش متوسطه استان افزود: شورای پروژه مهر با ۴کارگروه که در مناطق نیز تشکیل یافته بود برای استقرار نظام جامع برنامه ریزی با تدوین برنامه عملیاتی سالانه برای اجرایی کردن زیر نظام سند تحول بنیادین فعالیت می کند.

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان با اهدا لوح سپاس از همکاران سازمان برنامه و بودجه تجلیل کرد./ روشنی

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :