17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  935497
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در فسا خبر داد:
همه اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در فارس آموزش می بینند

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به تغییرات در شیوه های تدریس و همچنین اجرای ارزشیابی کیفی _ توصیفی در مدارس ،آموزش تمامی اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی را در دستور کار قرار داده ایم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در همایش معاونین و کارشناسان شرق استان در فسا ، گفت:با توجه به تغییرات در شیوه های تدریس و همچنین اجرای ارزشیابی کیفی _ توصیفی در مدارس و لزوم آشنایی والدین با این شیوه های جدید ،آموزش تمامی اولیای پایه اول را در دستور کار قرار داده ایم.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر نقش بی بدیل نهاد خانواده در تربیت و پیشرفت تحصیلی فرزندان ،فقدان آشنایی والدین یا شیوه های آموزش و ارزشیابی نوین را به عنوان یک آسیب جدی مطرح نمود و گفت: برای همگام کردن خانواده ها با نهاد تعلیم و تربیت و به ویژه مدارس، باید از تمام ظرفیت های موجود در مدارس بهره ببریم.

وی به تفاهم نامه منعقد شده با واحد انجمن و اولیای اداره کل اشاره کرد و گفت با توجه به حضور مدرسین آموزش خانواده در مدارس و برای استفاده بهینه از این امکان بالقوه برای آموزش اولیا بهره جسته ایم و مقرر شده است 3 جلسه از 12 جلسه مربوط به آموزش خانواده به مباحث آموزشی و مشاوره تحصیلی تربیتی اولیا اختصاص داده شود.

فیاض پور افزود از آن جا که مباحث مورد نظر برای ارائه در این کلاسها موضوعی تخصصی است ، معاونت آموزشی ادارات نسبت به معرفی کارشناسان و مدرسین ارزشیابی کیفی- توصیفی به مدارس اقدام خواهند کرد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود: امیدواریم در یک فرایند 5 ساله بتوانیم تمام اولیای مدارس را تحت آموزشها اولیه و لازم قرار داده تا  با هم افزایی نهاد خانواده و آموزش و پروش، شاهد پیشرفت فرزندان این مرز و بوم باشیم.

به اشتراک بگذارید :