11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۰:۰۳:۱۰
کد مطلب:  935298
شهریاری درجلسه بهبود کیفیت فعالیت های نهضت سواد آموزی در منطقه 11 :
شناسایی اولیاء بی سواد و کم سواد می تواند در طرح بازآموزی، تحول خوبی را در سطح شهرتهران ایجاد نماید

شهریاری : ائمه جماعت مساجد و نیروی بسیج, می توانند در جذب افراد بی سواد و کم سواد همکاری خوبی با مجموعه نهضت سواد آموزی منطقه داشته باشند.

به گزارش ادارهاطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، جلسه بهبود کیفیت فعالیت های نهضت سواد آموزی در منطقه 11 برگزارشد. این جلسه با حضور شهریاری معاون نهضت سواد آموزی آموزش وپرورش اداره کل شهر تهران ،  قنبری رئیس اداره سنجش سواد آموزی , رستمیان نماینده شهرداری ,نمایندگان کمیته امداد و بهزیستی ، لونی مدیر منطقه و شورای معاونین منطقه 11 در سالن الفبا این منطقه برگزار گردید.

لونی مدیر منطقه در این جلسه گفت : یکی از وظایف اصلی ما حمایت از سواد آموزی خانواده ها و مددجویان و شناسایی افراد برای اجرای طرح نهضت سواد آموزی می باشد و همکاری مستمر با مدارس، برای شناسایی افراد بی سواد و کم سواد در سطح مدارس منطقه 11 و معرفی افراد بی سواد و کم سواد به منطقه برای شرکت در کلاس های سواد آموزی که در منطقه برگزار می گردد، می باشد . لونی هم چنین به این نکته اشاره کرد که طرح سواد آموزی  اتباع خارجی و شناسایی آن ها نیز در سطح منطقه برای سواد آموزی در حال اجرا می باشد.

در ادامه جلسه مزارعی رئیس نهضت سواد آموزی منطقه گفت : شناسایی افراد بی سواد و کم سواد توسط مدیران مدارس در سطح منطقه در حال اجرا می باشد و مدیران مدارس پس از شناسایی ،افراد را تا پایان مهرماه به منطقه معرفی می کنند و در این زمینه هماهنگی لازم صورت پذیرفته است.

در ادامه جلسه رستمیان نماینده شهرداری ، گزارشی ازاجرای کارهای شهرداری منطقه 11 در زمینه طرح بازآموزی بیان نمودند.

هم چنین نماینده بهزیستی و کمیته امداد نیز فعالیت های صورت گرفته در طرح بازآموزی و سواد آموزی مددجویان را مطرح و بیان کردند که این طرح در سنین 10 تا 40 سال اجرا می گردد و حدود 600 مدد جو در اجرای این طرح قرار گرفته اند.

شهریاری معاون نهضت سواد آموزی اداره کل ,در ادامه جلسه گفت : تلاش می شود افراد بی سواد و کم سواد و مددجویان ، علاوه بر سواد آموزی ، یک مهارت نیز فرا گیرند، اعتماد بخشی در سطح زندگی و جامعه، حمایت مادی و معنوی نیز از این افراد صورت می گیرد.

شهریاری در ادامه بیان کرد: در سرشماری شهر تهران حدود 90 هزار بیسواد داریم  که شناسایی این افراد مشکل می باشد، ما در تلاش هستیم این افراد را شناسایی کنیم  تا حلاوت با سوادی و خواندن و نوشتن را به آنها بچشانیم و این امر را برای خود یک تکلیف شرعی و الهی می دانیم.

معاونت نهضت سواد آموزی اداره کل شهر تهران ، در ادامه صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که استفاده از ظرفیت مدارس و شناسایی اولیاء بی سواد و کم سواد می تواند در طرح بازآموزی، تحول خوبی را در سطح شهر تهران ایجاد نماید و هم چنین باید از سایر ظرفیت های موجود در سطح منطقه برای شناسایی این افراد استفاده کرد.

شهریاری به ائمه جماعت مساجد و نیروی بسیج  اشاره کرد که می توانند در جذب افراد بی سواد و کم سواد همکاری خوبی با مجموعه نهضت سواد آموزی منطقه داشته باشند.

هم چنین شهریاری گفت :  هدف کلی اداره نهضت سواد آموزی ، جذب و شناسایی افراد بی سواد و کم سواد و مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد است که  برای رفع و ریشه کنی بیسوادی در جامعه در آینده نزدیک می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :