15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۰۹:۵۸:۰۸
کد مطلب:  935281
پیام مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران به مناسبت هفته ملی کودک

عبدالرضا فولادوند ,مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران به مناسبت هفته ملی کودک پیام صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران ,عبدالرضا فولادوند ,مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران به مناسبت هفته ملی کودک پیام صادر کرد.

پیام مدیرکل به شرح زیر است:

بسمه تعالی

پیام هفته ملی کودک

با سلام و تحیات الهی و صلوات بر محمد و آل محمد

     فرا رسیدن هفته ملی کودک با شعار "آینده را باید ساخت" فرصت ورود دگرباره ی متولیان تربیت، معلمان و اولیا به دنیای معصومانه کودکان است تا تطبیق هارمونی رنگ ها و شادمانه هایش با دنیای واقعی ترسیم یافته و خواسته های بزرگتر ها به منصه ی تامل و باز اندیشی گذاشته شود.

     این رخداد ملی، موقعیت ارزنده ای در بازخوانی مولفه های اثر بخش در شکل گیری هویت کودکان این مرز و بوم در فصل شتاب زدگی علم، تکنولوژی، رسانه، فضای مجازی و فراز و فرود اخلاق حسنه ی شهروندی است تا اهمیت برقراری برابری میان کودکان و عدالت آموزشی، همسنگ با کیفیت بخشی به آموزه های تربیتی نمایان گردد. در راستای اعتلای کیفیت و وفاداری به آن، مصادیق تقویت قوای تخیل و تسری رویدادهای شادی بخش، نظیر حفظ و فهم قرآن کریم، بازی، قصه گویی، ورزش، تئاتر، شاهنامه خوانی، عروسک گردانی، سرودهای دسته جمعی، هنر های آوایی و ... موید این رویکرد است که دوره ی پیش از دبستان، بیش از همیشه قابل پردازش با نگاهی نوگرایانه می باشد.

     لذا ضمن تهنیت گویی به نوگلان عزیز، دست در دست کودکان دلبند در گستره ی صلح، دوستی، شادی و امنیت، فضای کشف جهان پیرامون را برایشان مهیا نموده تا در دنیایی سرشار از راستی و درستی، کودکی نموده و سرخوش از بازی ها و پرسشگری های کودکانه، دنیای بزرگ فردا را بسازند و ان شاءالله حیات طیبه را تحت عنایات حضرت ولی عصر( عج ) به تجربه بنشینند.

عبدالرضا فولادوند

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران

 

به اشتراک بگذارید :