13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۶:۵۸:۴۸
کد مطلب:  935030
سردار رحیمی در دیدار صمیمی با مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش شهر تهران بیان نمود.
سهم پلیس در برقراری امنیت سهم اصلی؛ بزرگ و متعالی است.

دیدار صمیمی مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش شهر تهران با فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ به مناسبت هفته نیروی انتظامی.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ سردار رحیمی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ عبدالرضا فولادوند در نشست صمیمی با مدیرکل و مدیران آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: سهم پلیس در برقراری امنیت سهم اصلی؛ بزرگ و متعالی است.

سردار رحیمی نیروی انتظامی را سربازان نظام قلمداد کرد و با قدردانی از حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برای تبریک هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی این نیرو اظهارداشت: نیروی انتظامی مفتخر است که خادم و خدمتگزار بهترین و نجیب ترین انسانها در جمهوری اسلامی و ایرانیان غیور می باشد.

وی با اشاره به ارایه خدمات مختلف توسط پلیس؛ بر حمایت از عرصه علم آموزی و دانش اندوزی تصریح کرد و افزود: بهترین جمله در خصوص فرهنگیان همان است که " معلمی شغل انبیا است".

رئیس پلیس پایتخت، نیروی انتظامی را مسئول نظم و امنیت دانست و با اشاره به تفاهم نامه فی مابین آموزش و پرورش و نیروی انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از مباحث مهم؛ برقراری نظم و انضباط در پیرامون محیط های دانش آموزی، معلمین و مجموعه کسانی است که هم دانش می آموزند و هم دانش می اندوزند.

سردار رحیمی از برنامه ریزی و تلاش های فراوان برای پیشگیری و کاهش آسیب هایی که در ممکن است در کنار مدارس اتفاق بیافتد خبر داد و اضافه کرد: محیط پیرامون مراکز آموزشی باید از امن ترین نقاط باشد.

وی ادامه داد: وظیفه خود می دانیم که نسبت به امنیت مدارس و جامعه ی فرهنگیان و دانش آموزان موثرترین خدمات ارایه شود، لذا جلساتی قبل از آغاز سال تحصیلی داشته ایم و دستورات لازم ابلاغ شده است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، همیاران پلیس را یکی از کارهای ریشه ای و ارزشمند قلمداد کرد و انجام کارهای ایجابی را یکی دیگر از موضوعات مهم در حوزه آموزش و پرورش دانست و خواستار همکاری هر چه بیشتر مدیران و معلمان با افسران اعزامی به مدارس در بخش آموزش های مختلف شد.

وی بر بهره گیری از ظرفیت معلمان به عنوان فرهنگ یاران پلیس و آموزش مباحث مرتبط با انضباط عمومی به دانش آموزان تصریح کرد و اظهارداشت: علاوه بر موضوعات مربوط به حوزه راهنمایی و رانندگی و آسیب های اجتماعی، موضوع استفاده صحیح از فضای مجازی بسیار پر اهمیت است.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اینکه می بایست دنبال فرهنگ سازی برای دانش آموزان و آینده سازان انقلاب اسلامی در خصوص درست استفاده کردن از وسایل نقلیه، بحث نظم آموزی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشیم گفت: در انتخاب سرویس مدارس باید از ماشین های با کیفیت بهره برد و ایمنی و سلامت رانندگان نیز باید احراز شود.

وی در پایان با تاکید بر ظرفیت های خوبی که در نیروی انتظامی و آموزش و پرورش وجود دارد افزود: باید تلاش کنیم تا جوانان را در رابطه با آسیب های متعدد در آینده آگاه و توانمند سازیم.

 

به اشتراک بگذارید :