3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  935021
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در شورای آموزش‌وپرورش استان همدان؛
شوراهای آموزش‌وپرورش بستری برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت است

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان همدان گفت: شوراهای آموزش‌وپرورش بهترین بستر برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش،مجتبی زینی وند در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان همدان با بیان این‌ که کارکرد آموزش‌وپرورش فقط تعلیم و آموزش نیست، اظهارکرد: از مهم‌ترین کارکردها و مأموریت‌های دستگاه تعلیم و تربیت مربوط به حیطه تربیت و رشد شخصیت دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: در تمام کشورهایی که به دنبال توسعه هستند، آموزش‌وپرورش اولویت اصلی است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی،آموزش‌وپرورش را مبنای توسعه جامعه دانست و خاطرنشان کرد: این توسعه مرهون آموزش‌وپرورش اثربخش است.

زینی وند استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف و مشارکت‌های مردمی را ازجمله مؤلفه‌های آموزش‌وپرورش کارا و اثربخش دانست و گفت: شوراهای آموزش‌وپرورش بهترین بستر برای استفاده ازظرفیت دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت است.

وی خاطرنشان کرد:حضور مسئولین ارشد استان در شورای آموزش‌وپرورش می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های کلان و گره‌گشایی از مشکلات، بسیار تأثیرگذار باشد.

معاون وزیر با اشاره به این‌که براساس برنامه ششم سهم مدارس غیردولتی درتعداد دانش آموزان 15 درصد است، ادامه داد: استان همدان با توجه به ظرفیت‌های موجود و پیشرفت‌های خوبی که در دستگاه تعلیم و تربیت داشته، می‌تواند به این هدف برنامه ششم دست یابد.

به اشتراک بگذارید :