13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۴:۳۳:۰۶
کد مطلب:  934964
با حضور معاون وزیر؛
مدارس 12 کلاسه شهر جدید سهند استان آذربایجان شرقی به بهره برداری رسیدند

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی سه پروژه آموزش و پرورش در 36 کلاس درسی در مقاطع ابتدایی و متوسطه به طور همزمان در شهر جدید سهند به بهره برداری رسیدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حبیب اله طاهر خانی در آیین افتتاح مدرسه 12 کلاسه شهید نومی گلزار شهر جدید سهند با اشاره به اینکه حوزه تعلیم و تربیت زیرساخت آینده یک کشور محسوب می شود، گفت: برای تشکیل یک اجتماع بخش های مختلفی وجود دارد که یکی از بخش های مهم آن زیر ساخت آموزشی است .

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این زیر ساخت های آموزشی علایق و شخصیت ها شکل می گیرد، افزود: درشهر های جدیدی که در میهن عزیزمان به صورت مدرن ساخته می شوند به خاطر افزایش آمار جمعیتی نیاز به مراکز آموزشی، بهداشتی و خدماتی هست که مشارکت خیرین، مردم و مسئولین می تواند فراهم سازی امکانات را سرعت ببخشد.

در ادامه به گزارش محمد رضا پورمحمدی 40 هزار نفر از جمعیت استان در این شهر زندگی می کنند و به همت مسئولین در این شهر جدید مراکز آموزشی ، رفاهی ، فرهنگی و... در جهت پیشرفت کشور ایجاد شده است.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: هم اکنون ۲۵ درصد از پتاسیل شهر جدید سهند بهره برداری شده و با درایت و کوشش مسئولین از تمام ظرفیت های این شهر جدید استفاده خواهیم کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: نیازهای آموزشی شهر جدید سهند با کارشناسی دقیق بررسی و ارزیابی شده و با فعالیت شبانه روزی که انجام شد در حال حاضر کمبودی از نظر فضای آموزشی و نیروی انسانی در این منطقه نداریم.

جعفر پاشایی خاطرنشان ساخت: امسال ۳هزار نیروی بازنشسته در دستگاه تعلیم و تربیت داشتیم که این با حول الهی ۱۷۰۰ نیرو در مرحله اول و ۱۲۰۰ نفر نیرو در مرحله دوم برای جبران کمبود وارد بدنه آموزش و پرورش شده است.

وی افزود:  با افتتاح این 36 کلاس درسی مجهز و با امکانات، ارائه خدمات آموزشی برای دانش آموزان در شهر جدید سهند به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، مدرسه 12 کلاسه شهید وحید نومی گلزار در سه طبقه در زمینی به مساحت 4 هزار و 374 متر مربع و زیربنای 1 هزار و 724 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 48 میلیارد ریال در فاز 4 برای دانش اموزان پسر دوره اول متوسطه به بهره برداری رسید.

همچنین مدرسه 12 کلاسه ی فردوسی در سه طبقه در زمینی به مساحت 3 هزار و 4 متر مربع و زیربنای 1 هزار و 724 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 35 میلیارد ریال در فاز 3 برای دانش آموزان پسر دوره اول با حضور معاون وزیر افتتاح شدند.

مدرسه 12 کلاسه ی  دخترانه غدیر برای مقطع ابتدایی در سه طبقه در زمینی به مساحت 4 هزار و 374 متر مربع و زیربنای 1 هزار و 724 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 48 میلیارد ریال افتتاح شد.

شایان ذکر است این سه مدرسه 12 کلاسه توسط شرکت عمران سهند ساخته  و تحویل دستگاه تعلیم وتربیت شده است.

افتتاح یادمان میدان شهید باکری فاز ۳ سهند ، قدردانی از پرسنل نیروی انتظامی حین انجام ماموریت در شهر جدید سهند و تجلیل از مسئولین آموزش و پرورش شهرستان اسکو از دیگر برنامه ها بود./ روشنی

 

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :