7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۴:۲۱:۳۴
کد مطلب:  934943
انتخابات شوراهای دانش آموزی یکم آبان ماه 98 برگزار می شود
معاون فرهنگی و پرورشی آذربایجان شرقی : شوراهای دانش آموزی عرصه ای برای تربیت اجتماعی دانش آموزان است

جلسه اعضا ستاد نظارت بر انتخابات و فعالیت های شوراهای دانش آموزی استان آذربایجان شرقی در دفتر معاونت پرورشی استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در این نشست با اشاره به دو ویژگی برجسته امام حسین (ع) یعنی شجاعت و تواضع، یکی از ارکان مهم برای تربیت اجتماعی دانش آموزان را شورای های دانش آموزی عنوان کرد.

معاون فرهنگی و پرورشی استان آذربایجان شرقی بهره بردن معلمان از نکات ریز برای تربیت اجتماعی را شیوه ی کار مفیدی دانست که می تواند مهارت های اجتماعی را به دانش آموزان در حد بسیار بالایی یاد بدهد.

وی تاکید کرد: باید سعی شود در شوراها تربیت اجتماعی به عرصه ای برسد که دانش آموزان بتوانند مهارت های شهروندی را کسب کنند.

علمی آموزش روش های صحیح اجرایی در انتخابات برای کاندیداها و رای دهندگان توسط مدیران و دبیران را خواستار شده و گفت: اگر اهداف به خوبی پیاده شده و دنبال شود دانش آموزی مطالبه گر خواهیم داشت که با مهارت بالا می تواند مسائل کلاسی را در مدیریت مدرسه و دستگاه تعلیم وتربیت مطرح کند و شاهد تغییرات اساسی باشیم.

فریده حقایقی نیز در این جلسه ابراز داشت: در انتخابات شورای دانش آموزی مشارکت معلمان دیگر هم ضروری است و مختص معاون پرورشی نیست وبهتر است با بسیج تمامی امکانات بهترین اجرا را شهد باشیم.

معاون آموزش ابتدایی استان بهترین فعالیت اجتماعی در دوران تحصیل را انتخابات شوراهای دانش آموزی برشمرد و پیشنهاد داد: الکترونیکی شدن انتخابات برای به روز کردن دانش آموزان در ورود به فعالیت های اجتماعی موثر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تعداد اعضای شوراهای دانش آموزی در مدرسه ابتدایی بر حسب تعداد دانش آموزان پایه های سوم، چهارم، پنجم و شش تا 100 نفر 5 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل، برای 101 تا 150 نفر 7 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل و برای 151 نفر به بالا 9 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل خواهیم داشت.

همچنین تعداد اعضای شوراهای دانش آموزی در مدرسه متوسطه اول و متوسطه دوم بر حسب تعداد دانش آموزان همان مدرسه تا 250 نفر 5 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل، برای 251 تا 350 نفر 7 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل، برای 351 تا550 نفر 9 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل و برای 551 نفر به بالا 11 دانش آموز منتخب و 2 دانش آموز علی البدل خواهیم داشت.

لازم به ذکر است، در این انتخابات در مدارس  دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا حق رای دادن و در دوره متوسطه دانش آموزان دوره دوم حق کاندیداتوری دارند.

انتخابات شوراهای دانش آموزی هر سال در راستای آماده سازی دانش آموزان برای مشارکت در آینده سیاسی کشور و تقویت حس مسئولیت پذیری در سطح مدارس برگزار می شود که برای استان آذربایجان شرقی در 5 هزار و 150 مدرسه پیش بینی شده است.

 این انتخابات هم زمان با سراسر کشور، یکم آبان ماه 98 ساعت 9 و 30 دقیقه در مدارس نوبت صبح و ساعت 14 و 30 دقیقه در مدارس نوبت عصر برگزار می شود.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :