17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۳:۳۲:۵۲
کد مطلب:  934842
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس در کازرون تاکید کرد:
آموزش مهارتی دانش آموزان اولویت دوره اول ابتدایی است

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید فرهنگ را به سایر سطوح جامعه انتقال دهد، گفت: مدرسه جایگاه تحقق آمال بلند نسل جدید ایران است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در جلسه آموزشی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی مناطق غرب فارس در کازرون گفت: آموزش و پرورش رکن اساسی پیشرفت هر جامعه ای است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: از دیدگاه کلان نگر ،در کشور ما هم چنین دیدگاهی وجود دارد، ولی در حوزه اجرا و عمل این بها و جایگاه و شأنی که برای آموزش و پرورش باید قائل شوند، به نسبت کافی عمل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه ما باید با نگاه به پشتوانه ملی، دینی و مذهبی خود به سمت جلو حرکت کنیم، افزود: آموزش و پرورش باید موتور محرکه این حرکت باشد و فرهنگ کار کردن، زندگی اجتماعی، مشارکت پذیری را به سایر سطوح جامعه انتقال داده و نسل های مشارکت جو تربیت کند و در این وظیفه مخصوصا نقش معلمین در مدرسه بسیار مهم است.

فیاض پور با بیان اینکه مدرسه جایگاه تحقق آمال بلند نسل جدید ایران است، گفت: مدرسه کانون خلق دنیای آینده است و آموزش و پرورشی موفق خواهد بود که آینده نگرانه برنامه ریزی، حرکت و اقدام کند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: باید با تلاش همگانی آموزش و پرورش استان را به جایگاه شایسته خود برسانیم.

وی با بیان اینکه برنامه های هجده گانه آموزش ابتدایی به آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها ابلاغ شده است، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد وحدت رویه در کارها، تبیین برنامه ی سال تحصیلی جدید، بررسی روش های اجرای خلاقانه و مناسب برنامه ها و تبادل نظر عنوان کرد و گفت: در دوره اول ابتدایی، اولویت آموزش مهارت ها به دانش آموزان است.

فیاض پور با اشاره به نیروهایی که امسال به صورت حق التدریس به مجموعه آموزش و پرورش ملحق شده اند، اولویت کاری معاونت آموزش ابتدایی را برگزاری کارگاه های توانمندسازی برای آنان عنوان نمود.

به اشتراک بگذارید :