17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۰:۵۱:۳۸
کد مطلب:  934557
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در لارستان خبر داد:
اجرای برنامه ویژه مدرسه(بوم) در تمامی مدارس دوره دوم ابتدایی در فارس

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس از اجرای برنامه ویژه مدرسه(بوم )در تمامی مدارس دوره دوم ابتدایی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در جلسه قطبی هم اندیشی معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی جنوب فارس که  به میزبانی لارستان برگزار شد ، گفت: در راستای سیاست مدرسه محوری و با توجه به الزام اسناد بالا دستی و تاکید معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع مبنی بر اختصاص زمانی از برنامه آموزش مدارس به برنامه های ویژه و بومی مدارس ،این برنامه در سال جاری برای تمامی مدارس دوره دوم اجرا خواهد شد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس ضمن تاکید بر لزوم کیفیت بخشی و نظارت بر برنامه های اجرایی حوزه و ساماندهی نیروهای جدیدالورود ، گفت: اجرای طرح مدرسه بوم گامی در جهت اجرایی کردن سند تحول بنیادین است  و  امیدواریم با اجرای این برنامه گام موثری در جهت تحقق اهداف این سند برداشته شود .

فیاض پور آموزش اولیای دانش آموزان  در راستای ارزشیابی کیفی توصیفی را از اولویت های کاری برون سازمانی  حوزه کاری خود معرفی کرد .

وی استقبال مدیران از اجرای این طرح در مدارس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از آن جا که اجرای چنین برنامه هایی بر اساس شرایط و مقتضیات هر مدرسه تعیین می شود و مدیران در انتخاب بخشی از مواد درسی در طول سال تحصیلی مشارکت دارند،  با استقبال مدیران و معلمان روبرو شده‌است.

در بخشی از این جلسه قطبی معاونین و کارشناسان ادارات جنوب فارس به بررسی طرح ها و برنامه های آموزشی در این حوزه پرداختند.

 حضور در جلسه مدیران ابتدایی  و متوسطه دوره اول که با هدف آموزش طرح ویژه مدرسه (بوم) برگزار شده بود ، از دیگر برنامه های سفر فیاض پور و سایر روسا و کارشناسان معاونت آموزش ابتدایی در سفر به لارستان بود.

شایان ذکر است در قالب برنامه ویژه مدرسه ( بوم) ،هفته ای دو ساعت و به مدت 60 ساعت در طول سال تحصیلی به برنامه های ابتکاری که هر آموزشگاه برای خود برنامه ریزی می کند پرداخته می شود.

به اشتراک بگذارید :