3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  934157
با تجلیل از نمونه های ترافیکی؛
همایش همیاران پلیس، فرهنگ یاران ترافیک و راهوران محله استان آذربایجان شرقی برگزار شد

بمناسبت هفته ناجا با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی همایش همیاران پلیس، فرهنگ یاران ترافیک، راهوران محله و تجلیل از نمونه های ترافیکی در سالن الغدیر تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جواد رحمتی در این مراسم گفت: تصادفاتی که در جاده ها و خیاباهای شهر اتفاق می افتد به دلیل عدم توجه به قوانین و مقررات رانندگی و عجول بودن در حین رانندگی است.

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: آموزش های لازم قوانین و مقررات ایمنی از کودکی باید صورت گیرد و ارتباط تنگاتنگ آموزش و پرورش و نیروی انتظامی و آموزش صحیح همیاران پلیس می تواند بسیاری از خلاء ها را پر کند.

سردار علی محمدی نیز در این مراسم گفت: برای آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پیشگیری از تصادفات نیازمند مشارک مردم به ویژه آموزش و پرورش هستیم.

جانشین فرماندهی ناجا استان با اشاره به اینکه شاخص ترین و تاثیرگذارترین عامل در تصادفات و حوادث جاده ای عامل انسانی است، خبر داد: امسال دراستان در حوزه راه شاهد کاهش تصادفات بوده ایم و اگر روند آموزش خوب پیش برود می توانیم درصد این حوادث را به حداقل برسانیم.

عطایی در حاشیه این همایش در مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای شبکه سهند گفت: نزدیک به یک قرن است  که وسیله نقلیه موتوری به کشور منتقل شده و پیشرفت های زیادی در این تکنولوژی صورت گرفته است ولی فرهنگ استفاده از این تکنولوژی هنوز هم شاید وباید  در جامعه آموزش  داده نشده است.

وی با بیان اینکه حلقه مفقودی آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در سطح جامعه متوجه به آموزش و پرورش است افزود:اقدامات آموزشی متفاوتی در کتب درسی آموزش و پرورش در جهت آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای دانش آموزان تعبیه شده است.

 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 80 درصد تلفات جانی که در جاده ها اتفاق می افتد ناشی از خطاهای شخص راننده می باشد بیان کرد: دانش آموزان که همیار پلیس معرفی شده اید مسئولیت مهمی در ترویج فرهنگ و آموزش قوانین و مقررات رانندگی در سطح جامعه به عهده دارند.

عطایی یادآور شد: همیاران پلیس نماینده راهنمایی و رانندگی در مدارس ، محله ها و خانواده هستند.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :