17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ ۱۱:۰۹:۲۰
کد مطلب:  933782
افتتاح همزمان سه مرکز یادگیری محلی سواد آموزی در فورگ

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت :نظارت مستمر بر روند فعالیتهای مراکز یادگیری محلی ضامن دوام و استمرار فعالیت این مراکز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در آیین افتتاح سه مرکز یادگیری محلی «شاهد دوبرجی،شهید نوروزی قلعه نو و شهید چمران قلاتویه»در منطقه فورگ ،ضمن بر شمردن وظایف مراکز یادگیری محلی و فعالیت ها و برنامه هایی که در این مراکز باید انجام شود گفت:سیاست گسترش مراکز یادگیری محلی در سطح استان بر اساس مطالعه علمی و کارشناسانه و مبتنی بر اصل تحکیم آموخته های سوادآموزان از طریق مهارت و حرفه آموزی می باشد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت:در اهمیت امر سواد همین بس که سواد باز کردن چشم مردم به سوی دانایی و اندیشه و قرار دادن انسانها در مسیر ساختن آینده ای بهتر،سالم تر و بی دغدغه تر است و معتقدیم مراکز یادگیری محلی اگر به صورت واقعی به وظایف خود عمل کنند می توانند نقش به سزایی در تشویق مردم و خانواده ها به سواد و سوادآموزی و آموختن مهارت و حرفه به آنها داشته باشد.

وی افزود :نظارت مستمر مسؤولین محلی بر روند فعالیت های این مراکز می تواند ضامن بقاء و دوام  و استمرار فعالیت های تأثیر گذار این مراکز باشد ،بنا بر این همه دست اندرکاران امر سوادآموزی باید در ایفای این نقش مهم سهیم باشند.

نوروزی با اشاره به نقش اصلی آموزش دهندگان سوادآموزی در تعلیم و تربیت گفت: نقش و وظیفه اصلی در سوادآموزی بر دوش این قشر است و تلاش سازمان نهضت سوادآموزی نیز بر این است که حق الزحمه آنها در سریع ترین زمان ممکن پرداخت شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس از پرداخت کامل حق الزحمه آموزش دهندگان سواد آموزی در سال 1396  بر داد و گفت: تسویه حق الزحمه سال 97 آموزش دهندگان فارس نیز پس از ابلاغ و تخصیص اعتبار پرداخت خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش منطقه فورگ نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سوادآموزی این منطقه گفت:سوادآموزی بخش فورگ از سال 1393 از اداره سوادآموزی شهرستان داراب جدا شده و تاکنون قریب به 4000 سوادآموز در دوره های مختلف آموزش دیده اند.

احمد پرکم با اشاره  به موفقیت حوزه سوادآموزی منطقه فورگ و کسب رتبه برتر این حوزه در سطح استان،گفت:در سال 97 در جذب سوادآموز رتبه دوم استان ودر فعالیتهای سوادآموزی و شورای پشتیبانی جزء ادارات برتر استان بوده ایم .

به اشتراک بگذارید :