21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ ۱۵:۰۲:۴۰
کد مطلب:  d5G9XqLV
معاون آموزش ابتدایی اداره ‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
استعدادهای نهفته دانش‌آموزان ابتدایی با اجرای طرح «جابر بن حیان» شناسایی می‌شود

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: استعدادهای نهفته دانش‌آموزان ابتدایی با اجرای طرح «جابر بن حیان» شناسایی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری دومین نشست اعضای دبیرخانه کشوری جابربن حیان در این اداره‌کل خبر داد.

وی اجرای طرح جابر بن حیان را از اولویت‌های مدارس ابتدایی برشمرد و گفت: با اجرای این طرح استعدادهای نهفته دانش‌آموزان در حوزه‌های پژوهشگری و مهارت‌های حل مسئله شکوفا می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اجرای طرح جابربن حیان را شناسایی استعدادهای نهفته دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی عنوان کرد و اظهار داشت: آشنایی با روش‌های علمی از طریق تحریک و هدایت حس کنجکاوی دانش‌آموزان از اهداف اصلی این طرح است.

احسانی ضمن اشاره به اینکه افزایش لذت یادگیری دانش‌آموزان از طریق کسب تجارب جدید علمی با دخیل شدن دانش‌آموزان در این پروژه محقق می‌شود، تصریح کرد: این موضوع گام مهم در جهت کیفیت بخشی به آموزش در تربیت نسلی پویا، تلاشگر و متکی به خود است که اجرای این طرح را باید در مدارس ابتدایی مورد تأکید قرار داد.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در ادامه با اشاره به این‌که نخستین نشست اعضای دبیرخانه، پیش‌تر در دفتر این معاونت برگزار شده است، اجرای خلاقانه و باشکوه مراسم افتتاحیه و اختتامیه طرح در تابستان 95، برگزاری جلسات و نشست‌های هماهنگی مجریان و داوران پروژه‌های علمی، هماهنگی و همسویی با ادارات آموزش و پرورش استان‌ها در جهت اجرای مطلوب برنامه و ساماندهی فعالیت های دبیرخانه جشنواره جهت اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ساماندهی امور اجرایی را از مهم‌ترین دستاوردهای این نشست برشمرد.

به اشتراک بگذارید :