13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ ۱۵:۰۰:۲۷
کد مطلب:  Rw2eSAOk
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان
برگزاری نشست ستاد کنکور در آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز

در راستای کیفیت بخشی آموزشی و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مربوط به ارتقای کنکور ، نشست ستاد کنکور آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز برگزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز، سید بهادر موسوی مدیر این ناحیه دراولین نشست ستاد کنکور این ناحیه در سال 95 بر برگزاری همایش اولیای دانش آموزان شرکت کننده در کنکور تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش کنکور و برنامه ریزی آن در سرنوشت دانش آموزان گفت: با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی و فرارسیدن فصل کنکور سراسری، تب کنکور دانش آموزان و خانواده های آنان را در بر می گیرد که لزوم برنامه ریزی آموزشی جهت دانش آموزان کنکوری در فرصت باقیمانده تا کنکور را می طلبد.

وی در ادامه افزود: هرچند توسعه و گسترش دانشگاهها، شانس ورود تعداد بیشتری از دانش آموزان را به دانشگاه فراهم کرده است ولی این موضوع باعث نشده است تا واژه کنکور در جامعه ما همراه با تنش و اضطراب نباشد، به همین دلیل با  نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور، وضعیت برنامه ریزی بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها را آشفته کرده است و این وظیفه ماست که با برنامه ریزی لازم و پیگیری مستمر این وضعیت را به آرامش مطلوب برسانیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز موفقیت های دانش آموزان در کنکور را مرهون تلاشها و زحمات اولیاء و برنامه ریزی دبیران و کلیه عوامل اجرایی آموزشی و پرورشی دانست و گفت: برنامه ریزی مطلوب آموزشی در مدارس و ارائه مشاوره در طول سال تحصیلی و زمان باقیمانده تا آزمون کنکور سراسری می تواند در این مهم تأثیر بسزایی داشته باشد.

چلداوی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز نیز در این نشست استفاده از اساتید مجرّب و کارشناسان آگاه در برگزاری همایش های علمی دانش آموزان و اولیاء آنان را گامی موثر برای ارتقای سطح کیفی و کمی کنکور 95 برشمرد.

وی همچنین گفت: به منظور حفظ آمادگي دانش آموزان براي حضور در كنكور سراسري، همايش هايي با حضور مشاوران و اساتید برجسته کنکور برگزار خواهد شد

به اشتراک بگذارید :