15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ ۱۵:۴۷:۱۳
کد مطلب:  933335
معاون وزیر در مجمع عمومی انجمن اولیا و مربیان مجتمع استثنایی شهید اصلانی منطقه 5 عنوان نمود :
در راستای سیاست های تربیتی ، مدرسه محلی برای ارائه خدمات به دانش آموزان است

قدمی:در تنظیم روشهای تربیتی با معلم هم زبان بشویم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران  ، صبح امروز انتخابات انجمن اولیا و مربیان مجتمع استثنایی شهید اصلانی منطقه 5 با حضور قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی,عباس پور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش، شهریاری معاون اداره کل شهر تهران ،خوش قدم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل شهر تهران ،کریمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ،ندیری مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 و اولیا دانش آموزان در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار شد.

در این مراسم قدمی اظهار داشت : تربیت یک علم است ، یک دانش است. شما در ارتباط با فرزندانی که دارای  شرایط خاص هم  نیستند اگر این علم را نداشته باشید دچار مشکل خواهید شد. موضوع انسان است انسانی که در شناخت آن باید از همه کمک بگیریم چون موجودی که ما در بحث فلسفه داریم ، جهانی است ناشناخته . شما حتی در رابطه با فرزندانی که در داخل خانواده می باشد این تفاوت ها را می بینید هر کدام با آن که از یک پدر و مادر هستند با شرایط خاص خودش می بایست تربیت شوند .

وی افزود : وقتی هوش دچار مشکل می شود در فرایند تربیت ،  تغییر ایجاد می شود . اینجا هنر ماست که به میدان می آید تا  فرد ناتوان را در یک شرایط منطقی امکان تربیت برایش فراهم نماییم . تحقیقات نشان داده اگر محیط خوب باشد . محیط خوب یعنی پدر و مادر همراه با دانش ، معلم خوب ،  امکانات و تکنولوژی خوب بین 10 تا 15 نمره هوشی ، هوش افراد را زیاد می کند . فرزند شما وقتی به مدرسه می آید و بعد به منزل بر می گردد بعد از مدتی تغییرات را در او می بینید.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد : مدرسه محلی است برای ارائه خدمات به فرزندان در راستای سیاست های تربیتی که با هم باید هماهنگ بشود . در منزل اسم او فرزند است  و در مدرسه دانش آموز از آن نام می برند ، اما مربی ها متفاوت شده است در خانه شما هستید و در مدرسه ، معلم است. منطق حکم می کند مکانی ایجاد کنیم تا اینها کنار هم بنشینند .ما در ارتباط با فرزندانی که شرایط خاصی ندارند بابد برویم آموزش ببینیم حال که بچه دچار مشکلات هوشی ،  مشکلات بینایی و شنوایی شده است تربیت تغییر می یابد .  وقتی در فضای تعلیم و تربیت وارد شدید حتما می بایست  با متخصص مشورت کنید . اولیا و مربیان در کنار هم دریک تعامل ، گفتگو و مشارکت زمینه تربیت را می تواند فراهم نمایند و خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی به فرزندان معلول توجه ویژه ای شده است .

در ادامه قدمی گفت: با اشاره به آیه قرآن که خداوند می فرماید ،  بنده من خوبی کند به خود او بر می گردد و بدی هم بکند به خودش بر می گردد افزود : در تنظیم روشهای تربیتی با معلم هم زبان بشویم . معلمین هم قطعا رعایت خواهند کرد چون آنها آموزش های لازم را دیده اند تا بتوانیم در کنار هم و با هم ، زمینه تربیت را فراهم نماییم . 

وی در پایان خاطر نشان کرد : بیش از 150 هزار نفر،  اول مهر مشابه به فرزندان تان در  1620 مدرسه با 24 هزار نیروی انسانی به مدرسه رفتند و 900 میلیارد تومان اعتباربرای تربیت فرزندان شما هزینه می شود . انشاالله با همکاری هم زمینه رشد و تعالی فرزندان تان رافراهم نماییم .

لطفا جهت مشاهده عکس بیشتر کلیک بفرمایید .

به اشتراک بگذارید :