17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ ۱۴:۰۷:۲۹
کد مطلب:  933248
رئیس جدید آموزش و پرورش منطقه بالاده فارس منصوب شد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس یکی از مهمترین مولفه های تاثیر گذار بر آموزش را معلم دانست و گفت : معلم تاثیر نگرشی و ارزشی بسیاری بر یادگیری دانش اموزان دارد و در این میان محیط فیزیکی ، محتوای آموزشی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر آموزش است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید آموزش و پرورش منطقه بالاده ،با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که دانش را منشا عزت دانستند گفت : از زمانی که حیات بشر شکل گرفته آموزش هم وجود داشته و در دنیای مدرن کشورها یی موفق ترند  که آموزش بهتری داشته باشند .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس یکی از مهمترین  مولفه های تاثیر گذار بر آموزش را معلم  دانست و گفت : معلم تاثیر نگرشی و ارزشی بسیاری  بر یادگیری دانش اموزان دارد و در این میان محیط فیزیکی ، محتوای آموزشی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر آموزش است .

نوروزی با اشاره به روش های تدریس گفت : تدریس به معنای تعامل بین معلم و دانش آموز است و در مقوله  تدریس  بهبود ، ارتقاء دانش شغلی و تخصصی معلمان  همچنین ورود روش های تدریس نوین بسیار مهم است.

وی در تشریح بعضی از  تفاوت های  روش های تدریس سنتی و نوین گفت : در روش های تدریس سنتی معلم متکلم وحده بود و در واقع در این روش دانش آموز حق اظهار نظر نداشت و تعاملی بین معلم و دانش آموز شکل نمی گرفت اما در روش تدریس نوین معلم ناظر است و تعامل زیادی بین معلم و دانش آموز  وجود دارد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس افزود : تاکید روش های سنتی بر محفوظات است اما روش های نوین بیشتر بر مهارت ، تجربه و یادگیری عمیق تاکید دارد .

نوروزی در ادامه گفت : هدف در روش های سنتی  کسب نمره بود اما در روش های جدید هدف کاربرد آموخته ها در زندگی می باشد  و در واقع  کسی با دانش تر است که بتواند از آموزش ها در زندگی بهتر استفاده کند .

وی با اشاره به برخی از نظریات متخصصین تعلیم و  تربیت در تشریح  الگوهای تدریس گفت : اولین الگو ، الگوی خانواده اجتماعی یادگیری است که  کودک در اجتماع بیشتر یاد می گیرد ، الگوی  دیگر الگوی پردازش اطلاعات می باشد که فرد بر مبنای کنجکاوی درونی خود شروع به یادگیری می نماید  .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس در تشریح الگوی انفرادی نیز گفت: در  این الگو هر فرد با توجه به شرایط و ویژگی های خود یاد می گیرد و در واقع در  آن  هر فرد با خودش مقایسه  می شود ، ارزشیابی های  توصیفی و کیفی  برگرفته از این الگو می باشد .

نوروزی از  الگوهای رفتاری و رشدی ، اخلاقی و سازگاری  نیز به عنوان دیگر الگوهای تدریس یاد کرد که توجه به آنها می تواند به یادگیری بهتر منجر شود .

در این مراسم ضمن قدردانی از  سید عبداله رحمان نیا رئیس قدیم اداره آموزش و پرورش منطقه بالاده ، نصراله رستمی  به عنوان رییس جدید این اداره منصوب شد.

گفتنی است رستمی پیشتر به عنوان معاون اداره آموزش وپرورش منطقه کوهمره نودان مشغول به فعالیت بوده است .

به اشتراک بگذارید :