17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ ۱۲:۴۷:۱۸
کد مطلب:  933078
آغاز برگزاری انتخابات انجمن های اولیا ومربیان مدارس فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به نقش مهم انجمن اولیا و مربیان در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان گفت : تمام تلاشمان این است که از همکاری های سازنده ، مثبت و موثر خانواده ها نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین استانی برگزاری انتخابات انجمن های اولیا ومربیان استان انجمن اولیا و مربیان را  مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر کیفیت بخشی به مسائل آموزش و پرورش  دانست و گفت :  گزارشات حاکی از آن است که  در استان فارس  و شهر شیراز خانواده ها با روشنگری و اشراف کامل بر مسائل تعلیم و تربیت در کنار آموزش و پرورش هستند و کمک های شایان توجه ایی را انجام داده اند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : با توجه به  تحولات و شکل جدید نظام اجتماعی امروز ، تغییر در رویکردها و نوع نگاه و نگرش به مسائل تعلیم و تربیت اجتناب ناپذیر و ضروری است

نجفی یکی از ارکان مهم در آموزش و پرورش را نگاه ویژه به نقش مهم  خانواده دانست و با اشاره به  تفاوتهای چشمگیر خانواده های امروز باخانواده های دیروزگفت :عواطف ، اخلاق ، تعاملات اجتماعی ، معاشرت های سازنده بین اعضای خانواده ی بزرگ گذشته بسیار بیشتر بوده که نقش سازنده ایی بر نتایج  تعلیم و تربیت فرزندان داشته است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : تفاوت بین نسل ها از موضوعات مهم و بحث برانگیز در اکثر جوامع است و ایران هم در این مقوله مستثنی نیست بخصوص که در دهه های اخیر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به اطلاعات جامعه ما تحولات سریعی را تجربه کرده است .

نجفی از شکاف بین نسلی به عنوان یکی از معضلات جامعه امروز یاد کرد و گفت : امروز  عواطف ، علایق ، نگاه ، نگرش ورفتار فرزندان با  والدین همخوانی ندارد و این شکاف بین نسلی باعث تغییر هویت دانش آموزان و ایجاد فاصله  آنها با خانواده ها  شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  با اشاره به آمارهای نگران‌کننده در مورد چاقی و اضافه‌وزن و نارسایی‌های ساختار قامتی در دانش آموزان گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما کم ‌تحرکی افراد جامعه وخصوصا دانش آموزان است.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش والدین نسبت به مسائل و مشکلات فرزندانشان گفت : والدین باید بدانند با رویکردهای سنتی و نوع نگاه قدیمی به مسائل پیرامون خود نمی توانند به مشکلات فرزندانشان رسیدگی کنند .

نجفی با استناد به سند تحول بنیادین گفت : امروز  تغییر در رویکرد آموزش و پرورش به نظام خانواده در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل انجمن اولیا و مربیان به عنوان نهاد متولی پیوند بین خانه و مدرسه نقش ، کارکرد و وظایفی  متقبل شده است .

وی مهمترین ابزار انجمن  اولیا و مربیان را آموزش خانواده ها دانست و گفت : اگر بخواهیم تغییری ایجاد کنیم باید از طریق آموزش صورت پذیرد لذا  باید تلاش کنیم با پای کار آمدن هر چه بیشتر خانواده ها و کیفیت بخشی به محتوای سرفصل های آموزش خانواده  به هدف مهم پیوند خانه و مدرسه دست یابیم .

خاطرنشان می شود انتخابات انجمن های اولیا ومربیان در بیش از 7هزار 500 آموزشگاه استان برگزار خواهد شد ودر نهایت بیش از 35 هزار اولیا به عضویت انجمن های اولیا ومربیان در خواهند آمد

به اشتراک بگذارید :