15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ ۱۴:۳۰:۱۵
کد مطلب:  932520
وزیر آموزش‌وپرورش در جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت‌مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز؛
حضور خیرین مدرسه ساز آثار ماندگار و پایداری در فرهنگ و جامعه دارد

وزیر آموزش‌وپرورش در جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت‌مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز اظهارکرد: باید فضایی ایجاد کنیم که هرکس با هر توانمندی بتواند در مدرسه‌سازی مشارکت کند، البته جامعه به حدی از قابلیت و ظرفیت رسیده است که در برابر هر مشکلی از جامعه احساس مسئولیت می‌کند و برای حل آن مشکل مشارکت می‌کند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت ‌مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز، اظهارکرد: همواره قدوم خیرین برای عرصه تعلیم و تربیت مبارک بوده است و خواهد بود و شما در عمل آشکار کردید که خیرین چه جایگاه والایی دارند.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به آیات قرآن کریمدرباره نیکوکاری، خاطرنشان کرد: خداوند کسانی که با اموال خود مجاهدت می‌کنند را در کنار کسانی که باجان خود مجاهدت می‌کنند، قرار می‌دهد. شما یاوران خدا هستید و ما وظیفه‌داریم در برابر نعمت خداوند شاکر باشیم و یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌ها که امروز از آن بهره‌مندیم نعمت وجود خیرین است.

وزیر آموزش‌وپرورش اذعان کرد: نعمت‌ها باید یادآوری و شکرگزاری شوند چراکه از این نعمت‌ها از ما سؤال خواهد شد.

وی با بیان اینکه نعمت‌های خدا بر دو نوع ظاهری و باطنی هستند، گفت: ساخت مدرسه وجوه ظاهری کار خیرین است که قابل‌مشاهده است اما وجه باطنی نعمت خیرین تأثیر تربیتی است که این کار بر جامعه اثر می گذارد.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه اضافه کرد: اقدامات خیرین لطافت و نیکوکاری را در جامعه به وجود می‌آورد و شما این عمل تربیتی را راهبری می‌کنید و حضور مؤثر دارید.

حاجی میرزایی تأکیدکرد: باید فضا را به‌گونه‌ای ایجاد کنیم که هرکس با هر توانمندی بتواند در مدرسه‌سازی مشارکت کند، البته جامعه به حدی از قابلیت و ظرفیت رسیده است که در برابر هر مشکلی از جامعه احساس مسئولیت می‌کند و برای حل آن مشکل مشارکت می‌کند.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش زمانی به اهداف خود خواهد رسید که همه در نظام تعلیم و تربیت مشارکت کنند، گفت: باید مدرسه با خانواده و جامعه پیوند بخورد و عرصه مشارکت را گسترده کنیم چراکه مشارکت بستر آموزش‌وپرورش را به میان مردم می‌برد.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: در فرهنگ دینی، خانواده مسئول اصلی تربیت است و بقیه نهادها همراه و کمک‌کننده این مسیر هستند و باید فضا را برای خانواده‌ها ایجاد کنیم تا مشارکت کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه وجه باطنی حضور خیرین آثار ماندگار و پایداری در فرهنگ و جامعه دارد، اظهار کرد: ما مسئول تربیت هستیم و باید جامعه خیرین مدرسه‌ساز را به فرهنگ یاری، مدرسه یاری، فن یاری و...توسعه دهیم چراکه مدرسه باید کانون محلی و عرصه یادگیری باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان گفت: خیرین بزرگوار را دعوت می‌کنم تا خیری را به وجوه دیگر توسعه دهیم و البته آموزش‌وپرورش وظیفه دارد در خدمت خیرین باشد و با تمام وجود در این عرصه در کنار شما بزرگواران هستیم و خواهیم بود

به اشتراک بگذارید :