17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ ۱۲:۵۸:۱۲
کد مطلب:  932373
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد:
ضرورت روزآمدی اطلاعات و روش‌های تدریس آموزش‌دهندگان در سوادآموزی

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت: روزآمدی اطلاعات و روش‌های تدریس آموزش‌دهندگان در سوادآموزی، باعث ارتقاء کیفیت آموزش در سوادآموزی می‌گردد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در جلسه قطبی سوادآموزی شمال استان در ارسنجان ،ضمن اشاره به ارتقاء شش پله‌ای رتبه سوادآموزی فارس در سطح کشور و رسیدن به جایگاه اول کشوری گفت: یقیناً کسب این رتبه مرهون تلاش همه کارشناسان و نیز رؤسای ادارات و تمامی نهادها و ارگان‌هایی است که به نوعی با سوادآموزی همکاری داشته‌اند .

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت:تعلیم و آموزش بزرگ‌سالان در تمام دنیا وجود دارد و این مسئله ،تعطیل‌بردار نیست و همه ما مسئولان چه آنانی که به‌طور مستقیم  دست‌اندرکار سوادآموزی هستند و چه دیگرانی که به نحوی  از انحاء با سوادآموزی ارتباط دارند باید در این زمینه احساس مسؤولیت کرده و گام بردارند .

وی جدی نگرفتن امر سواد و سوادآموزی را عامل بروز مشکلات و ناهنجاری‌ها در جامعه دانست و افزود:افراد باسواد معمولاً هم انتقادپذیرترند و هم آستانه تحمل و ظرفیت پذیرش مشکلات و تاب‌آوری آنان برای یافتن راه‌حل‌های مناسب بیشتر است.

نوروزی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ارسنجان نیز ،ضمن تشریح وظایف و مسؤولیت‌های مراکز یادگیری محلی ،گفت یکی از سیاست‌های اصلی ما در سوادآموزی ایجاد مراکز یادگیری محلی است ،زیرا این مراکز دو وظیفه مهم و مأموریت اساسی یعنی آموزش خواندن و نوشتن و مهارت‌آموزی به سوادآموزان را باهم و توأمان دنبال می‌کند.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت به‌روز بودن اطلاعات و روش‌هایی که آموزش‌دهندگان در کلاسهای درس استفاده می‌کنند ،دنیای امروز را دنیای تغییر و به‌روز شدن لحظه‌ای اطلاعات برشمرد و گفت:اعتقادداریم اگر آموزش‌دهندگان ما به‌روز باشند و از بهترین و جدیدترین روش‌ها در تدریس استفاده نمایند، هم سوادآموزان بیشتر جذب درس و کلاس می‌شوند و هم‌سطح کیفی آموزش در سوادآموزی ارتقاء می‌یابد.

به اشتراک بگذارید :