7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ ۰۸:۵۴:۴۲
کد مطلب:  932033
مشاور امور زنان وخانواده وزیر آموزش و پرورش:
قریب به 60درصد کارکنان آموزش و پرورش زن هستند/دیدگاه جامعه باید به سوی توازنِ زن و مرد تغییر کند.

مشاور امور زنان وخانواده وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قریب به 60 درصد فرهنگیان کشور را خانم تشکیل می دهند،اظهار داشت: 500 هزار همکار فرهنگی خانم در آموزش و پرورش کشور مشغول فعالیت می باشند که این موضوع اهمیت و ضرورت بیش از پیش توجه به امور بانوان و دختران را نشان می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش هرمزگان فرحناز مینایی پور در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، گفت: بیش از دومیلیون و400 کارمند بصورت استخدام رسمی در دولت مشغول به فعالیت هستند که قریب به یک میلیون آن خانم هستند.

وی افزود: از تعداد یک میلیون خانم کارمند دولت، قریب به 500 هزار نفر در دستگاه تعلیم و تربیت وظیفه سنگین آموزش فرزندان جامعه را برعهده دارند که این تعداد قریب به 60 درصد نیروهای رسمی شاغل در آموزش و پرورش را تشکیل می دهند.

مشاور امور زنان وخانواده وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باتوجه به آمار خانم ها نقش بسزائی در اجرای طرح ها و پیشبرد اهداف در هر دستگاهی را دارند و ضرورت دارد بیش از پیش به این قشر از جامعه توجه شود.

مینایی پور، افزایش پوشش تحصیلی دختران، توانمندسازی زنان و دختران، برنامه ریزی مبتنی بر حساسیت به جنسیت، برقراری عدالت بین زن و مرد، توجه به امور زنان سرپرست خانوار از مهمترین اهداف دفتر زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش کشور برشمرد.

این مسئول اضافه کرد: در برنامه ریزی های کلان و خرد دستگاه های مختلف کشور باید توازن بین زن ومرد رعایت شود و امیدواریم دیدگاه نگاه جامعه در مسیر برابری جنسیت تغییر یابد.

 
به اشتراک بگذارید :