25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ ۱۳:۰۰:۴۴
کد مطلب:  bpZ8rsiN
معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی متوسطۀ دورۀ اول، دوم و فنی حرفه ای شهرستان های استان تهران 28 خرداد ماه برگزار می شود

نشست هماهنگی و تشریح دستورالعمل برگزاری آزمونهای ورودی مدارس نمونه دولتی دورۀ اول متوسطه با حضور معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، لحظاتی پیش در نشست هماهنگی و تشریح دستورالعمل برگزاری آزمونهای ورودی مدارس نمونه دولتی دورۀ اول متوسطۀ این اداره کل، ضمن تشریح دستورالعمل برگزاری این نوع آزمون ها و تأکید بر این امر که برگزاری آزمون باید به گونه ای باشد که تمام استانداردهای آزمون به خوبی رعایت شود، گفت: در سال جاری همزمان با روزهای برگزاری این آزمون، دانش آموزان در دورۀ دوم متوسطه باید فرآیند انتخاب رشته را نیز انجام دهند و این امر کار را حساس تر خواهد کرد.

معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه با اشاره به این که اتباع خارجی با شرایط ویژه می توانند در این آزمون شرکت کنند، ادامه داد: در سال جاری، طبق دستورالعمل آزمون وزارت متبوع، ایجاد و توسعۀ مدارس نمونه دولتی جدید ممنوع است.

معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ادامه داد: برای ایجاد توسعۀ متوازن رشته ها در هر آموزشگاه نمونه دولتی، تشکیل بیش از یک کلاس علوم تجربی ممنوع است.

وی ضمن تأکید بر این امر که در متوسطۀ دورۀ اول ملاک پذیرش فقط نمرۀ آزمون است، خاطر نشان کرد: در متوسطۀ دورۀ دوم 50 درصد آزمون و 50 درصد میانگین معدل در ورود دانش آموزان به مدارس نمونه دولتی تأکید دارد و همچنین تعداد شرکت کنندگان این آزمون در متوسطۀ دورۀ دوم باید 4 برابر ظرفیت پذیرش و در متوسطۀ دورۀ اول باید 6 برابر ظرفیت پذیرش باشد.

معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، 28 خرداد را زمان برگزاری آزمون ها دانسته و با اشاره به این که مسئولیت اطلاع رسانی و ثبت نام دانش آموزان بر عهدۀ مدیران مدارس می باشد در مورد ثبت نام برای این آزمون ها گفت: مهلت ثبت نام اینترنتی متعاقباً اعلام می گردد و دفترچۀ آزمون از طریق مدارس در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :