12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۴:۴۱:۱۴
کد مطلب:  931072
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان؛
دانش آموزان المپیادی می‌توانند به‌عنوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌ها مشغول به کار شوند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهار کرد: باید ارتباط مرکز استعدادهای درخشان با دانشگاه‌های سطح یک کشور برقرار شود، اما در حال حاضر هنوز این اتفاق رخ نداده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش  شهر تهران به نقل ازآنا، فاطمه مهاجرانی با اشاره به حمایت از دانش آموزان المپیادی، اظهارکرد: تا زمانی که دانش آموزان المپیادی و با استعداد، در مدرسه باشند ما می‌توانیم از آن‌ها حمایت کنیم اما به ‌محض اینکه آن‌ها از سیستم آموزش‌وپرورش خارج می‌شوند ارتباطشان با مرکز استعدادهای درخشان نیز قطع می‌شود و ما نمی‌توانیم از آن‌ها حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان المپیادی پس از خروج از بدنه آموزش‌وپرورش نیز باید تقویت شوند، افزود: برای اینکه بتوانیم دانش آموزان را در زمان المپیادها و پس‌ازآن از نظر علمی تقویت کنیم، راهکار این است که باشگاه دانش‌پژوهان جوان نیز کارکرد درست خودش را داشته باشد تا ارتباط این گروه از دانش آموزان با ما قطع نشود زیرا به المپیادی‌ها نیاز داریم و باید تلاش کنیم آن‌ها را در سیستم آموزشی حفظ کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خاطرنشان کرد:امتیازاتی برای این گروه از دانش آموزان در نظر گرفته ‌شده است که یکی از آن‌ها این است که دانش آموزان المپیادی فرصت را دارند که به‌عنوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌ها مشغول به کار شوند و به این طریق مسیر پیشرفت را ادامه دهند.

مهاجرانی با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش‌ کار زیادی برای المپیادی‌ها انجام نمی‌دهد و معمولاً مدارس و خانواده‌ها برای این گروه از دانش‌آموزان برنامه‌ریزی می‌کنند، خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ سال قبل، آموزش‌وپرورش باشگاه دانش‌پژوهان جوان را راه‌اندازی کرد و هدف این بود که این باشگاه به مکانی برای رفت‌وآمد و فعالیت نخبگان تبدیل شود و تا مدتی نیز این اتفاق رقم خورد اما از سال ۸۹ باشگاه و مرکز استعدادهای درخشان ادغام شد و این اقدام سبب شد هر دو مرکز کارکرد اصلی خود را از دست بدهند.

وی در پایان بابیان اینکه نباید اجازه دهیم که ارتباط المپیادی‌ها با ما قطع شود، گفت: برای این کار باید ارتباط مرکز استعدادهای درخشان با دانشگاه‌های سطح یک کشور برقرار شود که این اتفاق هنوز میسر نشده اما باید بر روی آن کارکنیم.

به اشتراک بگذارید :