17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  931028
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت آموزش ابتدایی و سازمان دانش‌آموزی در فارس

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس ، از امضای یک تفاهم‌نامه همکاری با سازمان دانش‌آموزی فارس در راستای هم‌افزایی در بین دو مجموعه و در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمد فیاض پور در جمع مسئولان سازمان دانش‌آموزی استان فارس ، توسعه یک جامعه را وابسته به توسعه آموزش‌وپرورش عنوان کرد و افزود: در سراسر دنیا کشورهایی به توسعه همه‌جانبه دست‌یافته‌اند که توجه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش داشته‌اند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس گفت: نظام تعلیم و تربیت نگاه نقش دهنده‌ای در جامعه دارد و در سند تحول بنیادین هم بیشترین توجه آموزش‌وپرورش را به تربیت شش ساحتی دانش‌آموزان کرده است و این ساحت‌ها ، همان کاری است که شما در سازمان انجام می‌دهید.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ما در معاونت ابتدایی نیز مشابه آن چیزی است که شما در سازمان دانش‌آموزی انجام می‌دهید، ادامه داد: به‌منظور هم‌افزایی فعالیت‌های این دو بخش درصدد هستیم تا در فارس با تنظیم یک تفاهم‌نامه همکاری خود را با سازمان دانش‌آموزی افزایش دهیم.

فیاض‌پور با یادآوری اینکه آموزش‌وپرورش فارس و سازمان دانش‌آموزی آن،  یکی از بهترین‌ها ازنظر عملکرد در کشور است، این موفقیت را حاصل تلاش مدیریت سازمان در استان و گروه مجرب او برشمرد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به اینکه مسئولان آموزش‌وپرورش و معلمان به‌عنوان متولیان این نهاد هستند،گفت: خود ما به‌عنوان متولی این نهاد باید حافظشان معلمی باشیم به‌گونه‌ای که همه در جامعه خود به این نتیجه برسند که ریشه تمام مشکلات عدم توجه به آموزش‌وپرورش است و جامعه به این نهاد توجه کند.

وی تربیت نسلی سالم، متدین، علاقه‌مند به وطن، منتقد،وطن‌دوست، دین‌دار و متخصص، مسئولیت‌پذیر و حق‌گو و حق‌جو را از اهداف آموزش‌وپرورش برشمرد و افزود: رسالت سازمان دانش‌آموزی و منش‌های ۱۲گا نه این سازمان نیز در همین راستا است و جادار تا ما در معاونت آموزش ابتدایی با همکاری این سازمان از ظرفیت این تشکیلات بهره بیشتری ببریم.

به اشتراک بگذارید :