13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  931020
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس در جمع کارشناسان انجمن اولیا و مربیان استان تأکید کرد:
خروجی آموزش‌وپرورش باید دانش آموزان مسئولیت‌پذیر و قانون‌مدار باشد

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس گفت: آموزش‌وپرورش یک‌نهاد بسترساز جامعه که باید نیروهای توسعه‌یافته را تربیت نمایید که خروجی آن دانش آموزان مسئولیت‌پذیر و قانون‌مدار باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمد فیاض پور در جلسه کارشناسان  انجمن اولیا و مربیان ادارات آموزش‌وپرورش سراسر استان فارس در تالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز، گفت:آموزش‌وپرورش یک‌نهاد بسترساز جامعه که باید نیروهای توسعه‌یافته را تربیت نماییدکه خروجی آن دانش آموزان مسئولیت‌پذیر  و قانون‌مدار باشد.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس گفت: هدف عمده آموزش‌وپرورش تربیت نسلی است منطبق بر ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین و تقویت آموزه‌های دینی .

وی افزود: آموزش ابتدایی جایگاه ویژه‌ای در نظام آموزش‌وپرورش دارد  و به‌عنوان  زیربنای تعلیم و تربیت است و باید به این حوزه توجه خاصی شود چراکه دانش آموزان در این مقطع تحصیلی تأثیرپذیری زیادتری دارند .

 فیاض پور در ادامه گفت :آموزش خانواده می‌تواند نقش مؤثری در پیشرفت جامعه و دانش آموزان بالأخص ابتدایی داشته باشد و در همین زمینه تفاهم‌نامه‌ای با اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش‌وپرورش منعقد گردیده است که از 13 جلسه آموزش خانواده حداقل سه  جلسه از آن راجع به اهداف آموزش ابتدایی اختصاص داده شود.

به اشتراک بگذارید :