17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۳:۵۹:۰۵
کد مطلب:  930972
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس خبر داد :
برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان از 13 تا 15 مهرماه در همه مدارس استان

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس از برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان در 13 تا 15 مهرماه در همه مدارس استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس  سعید مهبودی در جلسه شورای انجمن اولیا و مربیان استان ، هدف از برگزاری این جلسه را توجه بیشتر به کلاس های آموزش خانواده  ، بررسی عملکرد انجمن اولیا و مربیان استان در سال گذشته و ارائه راه کارهای پیشنهادی برای  برنامه های پیشرو دانست .

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس  برگزاری کلاس های  آموزش خانواده را  یکی از مهمترین وظایف مسئولان انجمن اولیا و مربیان ادارات و مدارس دانست و گفت : استفاده از ظرفیت های مختلف اولیا در مدارس می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات مدارس باشد .

وی گفت :  در حال حاضر نزدیک به 400  مدرس آموزش خانواده در استان داریم که در سال گذشته  3 هزار کلاس آموزش خانواده در سطح استان برگزار شده است .

مهبودی با اشاره به شرکت 200 نفر در آزمون آموزش خانواده و جذب 40 نفر از آنها گفت : برای مدرسان آموزش خانواده  دوره های  آموزشی خاصی در آبان ماه برگزار می شود .

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس  گفت : در سال گذشته نزدیک به 7 هزار انجمن اولیا و مربیان در سطح مدارس استان تشکیل شد که در آن  20 هزار نفر از اولیا عضویت داشتند .

مهبودی با اشاره به برگزاری  انتخابات انجمن اولیا و مربیان  از 13 تا 15  مهرماه در همه مدارس استان  گفت :  بر اساس دستورالعمل وزارتی انتخابات انجمن اولیا و مربیان 20 درصد از مدارس استان باید به صورت الکترونیکی برگزار شود.

  وی به همکاران  انجمن  اولیا و مربیان سراسر استان توصیه کرد : تعامل و همکاری با مدارس را باید بیشتر و جدی تر بگیرند و در برنامه های مختلف فرهنگی و پرورشی فعال تر باشند ، تلاش کنند در حوزه آموزش خانواده و آگاهی بخشی به خانواده ها برنامه های خوبی را ارائه دهند و مدیران مدارس ملزم به برگزاری  کلاس های آموزش خانواده شوند .

 

 

به اشتراک بگذارید :