17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۳:۲۹:۴۹
کد مطلب:  930908
مدیر کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
مشارکت 180 هزار دانش‌آموز فارس در طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم /تقدیر از 500 دانش‌آموز منتخب فارس در طرح ملی بشارت

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ انس با قرآن و نهادینه شدن آن بین دانش آموزان گفت : بر همه ما فرض واجب است که زندگی‌مان را بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی سروسامان بخشیم .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین تقدیر از 500 دانش‌آموز منتخب فارس در طرح ملی قرآنی بشارت  و حفظ جزء سی قرآن کریم در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز ، گفت: بهترین زمان برای پایه‌ریزی بنای عالی زندگی  بر اساس آموزه‌های قرآنی ،در دوران تحصیل دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت : هر کاری که بخواهیم به‌صورت یک فرهنگ نهادینه شود ،تداوم یابد و شاهد آثار خیر آن در آینده جامعه باشیم، باید از دانش آموزان در مدارس شروع شود .

وی با تأکید بر لزوم توجه به کیفیت  آموزش قرآن ،گفت : نگران آنیم که طرح‌های مرتبط با قرآن رنگ صوری بگیرد  و در ظاهر قضیه بماند  و به متن و درس اصلی کار که پیام تربیتی قرآن است دست نیابیم . 

نجفی افزود : اگر بتوانیم دانش‌آموزانمان را  با بصیرت و  معرفت  و با شناخت کامل با قرآن مأنوس کنیم ،به‌گونه‌ای که  پیام قرآن با جسم و جانشان عجین شود، کار بزرگی انجام  داده‌ایم .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به مشارکت 180 هزار دانش‌آموز استان فارس  در این طرح گفت : امروز عصاره و چکیده این دانش آموزان که شامل 3 هزار نفر هستند تشویق می‌شوند که رویکرد بسیار خوبی است و روزبه‌روز هم گسترش می‌یابد و در کنار آن باید به کیفیت هم توجه شود .

وی با اشاره به اینکه در جهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین خصوصاً در حوزه تربیت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی بزرگ‌ترین و عالی‌ترین کتاب راهنمای ما قرآن است گفت :  آموزش‌وپرورش همیشه  توسل به قرآن را به‌عنوان کتاب هدایت و راهنمای اصلی زندگی ،در دستور کار خود قرار داده است .

نجفی با اشاره به اقدامات خوب در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با آن ،  گفت: مسابقات قرآن یکی از برنامه‌هایی که هرساله اجرا می‌شود که امسال  رشد بسیار خوبی در مرحله آموزشگاه به بعد داشتیم و در مرحله آموزشگاه نیز شاهد حضور  بیش از 300 هزار دانش‌آموز فارس در 3 مقطع بودیم که  تعدادی از آن‌ها به مرحله منطقه ، استانی و درنهایت کشوری راه یافتند .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس ادامه داد : برای اشاعه هر چه بیشتر  فرهنگ قرآن بین آحاد مردم مسابقات قرآن  ادارات 59 گا نه در 14 قطب ساماندهی شدند و  به‌این‌ترتیب روح عاطفی  بین دانش آموزان با در کنار هم قرار گرفتن در این مسابقات محقق شد .

وی  به درخشش دانش آموزان دختر و پسر منتخب استان در مسابقات بخش پژوهشی قرآن ، عترت و نماز کشور اشاره کرد و گفت : دانش آموزان فارس در رشته‌های احکام و انشای نماز در سطح کشور موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند که  این خود نشان‌دهنده آشنایی مفهومی دانش آموزان با قرآن است که  ان‌شاءالله  عامل به قرآن هم باشند .

در این نشست بر لزوم نگاه ویژه در تأمین اعتبارات و نیروی انسانی برای  فضاهای پرورشی اعم از نمازخانه‌ها ، دارالقرآن‌ها ،کانون‌های فرهنگی و تربیتی و اردوگاه‌ها تأکید شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به پتانسیل‌ها و امکانات خوب  استان ، گفت: فارس آمادگی لازم برای  برگزاری مسابقات قرآن در سطح ملی را دارد.

به اشتراک بگذارید :