15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۳:۱۰:۳۱
کد مطلب:  930847
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد:
امکان خرید تک‌جلدی کتب درسی تا 15 مهر

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: با شرکت پست قراردادی امضا کردیم که هر فردی در هرجایی کتاب دستش نرسیده یا ثبت‌نام نکرده است می‌تواند در سامانه به‌عنوان خرید تک‌جلدی ثبت‌نام کند و شرکت پست هم بلافاصله کتاب را می‌فرستد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، علی باقرزاده با اشاره به گلایه برخی خانواده‌ها از کمبود کتاب درسی، اظهار کرد: کتاب‌های متوسطه اول از طریق نمایندگی‌های فروش کتاب توزیع می‌شود و خیلی مسئله‌ای نداریم.

وی افزود: در دوره ابتدایی هم تقریباً در هیچ استان و شهرستانی با مشکل مواجه نیستیم چون تمام افرادی که در سامانه سناد ثبت‌نام کردند برایشان ثبت سفارش شده است و روزبه‌روز هم فرایند ثبت‌نام و ارسال کتاب را کنترل می‌کردیم.

2درصد بیشتر از تعداد دانش‌آموزان کتاب درسی چاپ کردیم

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی برای کتاب‌های پایه دهم اتفاق افتاده است که بعضاً در انتخاب رشته با مسئله مواجه بودند و قاعدتاً تا در سناد ثبت‌نام نکنند، نمی‌دانیم که چقدر کتاب باید به مدارس بفرستیم.

وی با تأکید بر اینکه مشکل کسری کتاب نداریم، گفت: در بعضی از مناطق، ثبت‌نام دانش‌‌آموزان دیر اتفاق افتاد و در روزهای اول و دوم مهر هم ثبت‌نام داشتیم که آنجا ممکن است کتاب با تأخیر رسیده باشد اما مشکلی از بابت کسری چاپ نیست و تقریباً 2 درصد بیش از تعداد دانش‌آموزان کتاب چاپ کردیم.

امکان خرید تک جلدی کتاب درسی تا 15 مهر

باقرزاده گفت: با شرکت پست قراردادی امضا کردیم که هر فردی در هرجایی کتاب دستش نرسیده یا ثبت‌نام نکرده است می‌تواند در سامانه به‌عنوان خرید تک‌جلدی ثبت‌نام کند و شرکت پست هم بلافاصله کتاب را می‌فرستد.

وی بابیان اینکه سامانه برای ثبت‌نام تک‌جلدی کتاب‌ها فعلاً باز است، افزود: بنا داریم تا 15 مهر سامانه باز باشد حتی تا آخر مهر هم در بعضی از نقاط سامانه را باز می‌گذاریم.

کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی در دست چاپ است

باقر زاده با اشاره به کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پسران و دختران، اظهار کرد: کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی پسران و دختران بازنگری کلی شد و اواخر شهریور برای چاپ رفت که این کتاب با تأخیر به دست دانش‌آموزان می‌رسد.

به اشتراک بگذارید :