17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۲:۲۹:۴۴
کد مطلب:  930764
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در آیین استانی شور عاطفه ها تاکید کرد :
لزوم ترویج فرهنگ نیکوکاری در بین دانش آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: امروز دانش آموزان ما در حرکتی بسیار خوب، نیکوکاری را به نمایش گذاشتند و در نزدیک به 5 هزار آموزشگاه در سطح استان فارس ، بیش از 700 هزار پاکت تحویل مدارس شده که قرار است مدیران پاکتها را جمع آوری و بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع کنند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین استانی شور عاطفه ها که به همت کمیته امداد امام خمینی (ره)، صدا و سیما و اداره کل آموزش و پرورش استان، در  دبیرستان دخترانه مجتمع علوم پزشکی آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز گفت :حضور دانش آموزان در این برنامه خود موید  کار بزرگی است  که رنگ و بوی تربیتی دارد و به نوعی فرهنگ سازی است و قطعا اثر تربیتی بسیار زیادی بر دانش آموزان خواهد داشت.

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت :اگر بتوانیم فرهنگ نیکوکاری را بین دانش آموزانمان در سنین پایه ترویج دهیم قطعا در آینده این فرهنگ بیمه خواهد شد و همیشه شاهد شور و نشاط نیکوکاری در جامعه خواهیم بود .

نجفی  با اشاره به اینکه در جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها کمیته امدادامام خمینی (ره ) همیشه پیش قدم و پیش گام متولی امر است گفت : در این میان آموزش و پرورش به عنوان دستگاه فرهنگی و آموزشی و دستگاه فرهنگ ساز ،همکاری نزدیک و تنگاتنگی با کمیته امداد امام خمینی (ره ) دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت :  تحول ایجاده شده که برگرفته از نگاه و رویکرد فرهنگی  کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به این موضوعات بوده  ، شور و شوقی ایجاد کرده است ،به گونه ایی که  امروز شاهد  ارتباط و تعامل خوب این نهاد انقلابی  با آموزش و پرورش هستیم .

وی با تاسی از آیه 92 سوره آل عمران  که می فرماید:((شما به رستگاری نمی رسید مگر اینکه از آنچه که دوست دارید انفاق کنید)) گفت : انفاق گران اصلی شهدا هستند که راه را به خوبی شناختند و در عرصه فداکاری با الگوگیری از پیامبر (ص) از عزیزترین هستی خود گذشتند و در واقع  شهدا ستاره های درخشان آسمان زندگی همه ما هستند

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  اصل و اساس انسجام اجتماعی را انفاق دانست و گفت : جامعه ای که در آن انفاق نباشد جامعه ای با نشاط و سرزنده نیست، چرا که انفاق عامل نشاط و پویایی جامعه است .

نجفی فرهنگ ایران را بسیار غنی و محکم دانست و گفت : امسال با همکاری دستگاه های همچون کمیته امداد امام خمینی (ره ) ، شهرداری ، صدا وسیما ، سازمان دانش آموزی و استانداری موجب شد تا در حوزه نیکوکاری فارس مقام اول را داشته باشد .

وی ساخت هنرستان های مهارتی از محل جمع آوری کمک های مردمی در چنین مناسبت هایی را محل خوبی برای هزینه این کمک ها دانست و گفت : بدین ترتیب دانش آموزان می توانند مهارت های لازم را برای ورود به بازار کسب و کار فرامی گیرند و آینده آنها تامین شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز نیزدر این مراسم ،با بیان اینکه"انفاق  از آموزه های دینی ما "گفت : از آغاز حلول دین مبین اسلام پیامبر ( ص ) و ائمه اطهار (ع ) با ارائه کامل ترین الگوی نیکوکاری ، دیگر دوستی را جایگزین ، خودخواهی و خود پسندی نمودند .

بهروز پرنیان  هدف از برگزاری این برنامه ها  را  فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت : براساس آموزه های دینی و طبق سند تحول بنیادین  آموزش و پرورش که سرآغاز آن تاکید دارد بر تربیت دانش آموزانی که نسبت به خود و دیگران احساس مسئولیت و کمک کنند و این باید به یک فرهنگ تبدیل شود . 

وی با اشاره به اینکه بزرگان دینی ما هم تاکید به انفاق داشتند و هم  خود عمل می نمودند گفت : در این میان انفاق زیاد لازم نیست بلکه بر طبق آیات قرآن کریم از آنچه که خدا روزیتان کرده انفاق کنید .

 

به اشتراک بگذارید :