15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۰۹:۵۴:۴۳
کد مطلب:  930529
کریمی معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران اعلام کرد:
برگزاری جشن عاطفه ها در دبستان حضرت معصومه(سلام الله علیها) منطقه ۱۴ تهران

کریمی:انسانی که وقف می کند و می بخشد از بلایایی که ممکن است برایش اتفاق بیفتد دور می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران,جشن عاطفه ها به همت کمیته امدام امام خمینی(ره) و آموزش و پرورش شهر تهران در مدرسه حضرت معصومه(س) منطقه 14 با حضور عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی شهر تهران، عباس باستانی، رییس سازمان دانش آموزی، شاهجیان، معاون مشارکت های کمیته امدادامام خمینی(ره)، اجاقی، مدیر آموزش و نرورش منطقه14برگزار شد.

عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با برگزاری جشن عاطفه‌ها در سراسر کشور گفت: در هر استان و هر شهری یک برنامه‌ای تحت عنوان جشن عاطفه ها در حال برگزاری است و حدود 14هزار باب مدرسه درحال برگزاری است و امروز در شهر تهران در منطقه ۱۴و در مدرسه حضرت معصومه(س) بصورت نمادین درحال برگزاری است. این جشن یکی از فعالیت های بسیار خوب است که هرسال به همت کمیته امام خمینی(ره) بعد از انقلاب اسلامی برگزار می شود و آموزش و پرورش به عنوان یک یار مناسب برای این کمیته همراه است.

وی افزود: همه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که ارزش ها با تاریخ زرین انقلاب اسلامی ارتباط دارد و شهدای ما جانشان را به جانان تقدیم کردند و بهشت را دریافت کردند و ما باید این فداکاری را الگوی زندگی مان قرار دهیم. هر انسان باید جانش را یا بخشی از مالش را بدهد تا رستگار شود. هدف از نهادینه شدن این فرهنگ این است که انسان بتواند مستقل شود.

عبدالرسول کریمی گفت: با این مهم ,اول از همه رضای خداوند حاصل می شود. پیامبر(ص) می فرمایند هر کسی دلی را شاد کند، دل من را شاد کرده است و کسی که دل من را شاد کند، خداوند سبحان را شاد کرده است. نکته مهم دیگری که وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که کسی که بخشی از مالش را در راه خدا می‌بخشد آخرت را برای خودش می خرد.

وی افزود: انسانی که وقف می کند و می بخشد از بلایایی که ممکن است برایش اتفاق بیفتد دور می شود. هم چنین فایده دیگر این است که طول عمر انسان ها افزایش پیدا می کند و سلامت آدم ها تضمین می شود. آدمی وقتی در این فرآیند شرکت می کند یک حس خوب به آنها می رسد.

وی افزود: تقسیم اموال با همنوعان زمینه آرامش را فراهم می کند و این حس آرامش مهم است. پس هر بذری بپاشیم مانند آن برداشت می کنیم.

کریمی گفت: این بخشش به عنوان یک فرهنگ عمومی باقی می ماند و این کار یک فرهنگ خوبی است که در کمیته امداد امام(ره) با همکاری آموزش و پرورش بنا نهاده شده است و امیدواریم دانش آموزان عزیز در این منطقه و در تمام مناطق روز خوب و موثری را تجربه کنند.

 

به اشتراک بگذارید :