20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۰۸:۳۱:۵۰
کد مطلب:  930448
مسئول کانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش در گردهمایی بزرگداشت روز سالمند؛
۱۲ باشگاه فرهنگی و رفاهی پیشکسوتان فرهنگی تا پایان سال ۹۸ بهره‌برداری می‌شود

مسئول کانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش در گردهمایی بزرگداشت روز سالمند از بهره برداری ۱۲ باشگاه فرهنگی و رفاهی پیشکسوتان فرهنگی تا پایان سال ۹۸ خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران، احمد صافی در گردهمایی جمعی از سالمندان بازنشسته فرهنگی حوزه ستادی و شهرتهران که با حضور وزیرآموزش‌وپرورش و در باشگاه فرهنگی و رفاهی پیشکسوتان فرهنگی منطقه 11 تهران برگزار شد، اظهارکرد: ۸۵۰هزار بازنشسته فرهنگی در سطح کشور داریم و پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده آمار بازنشستگان از تعداد شاغلین پیشی بگیرد.

وی افزود: تعداد۳۵۰کانون بازنشستگی درکشور داریم، به‌طور متوسط سالانه بین۵۰تا۶۰هزار معلم بازنشسته می‌شوند.

 صافی گفت: تاکنون دو باشگاه فرهنگی و رفاهی بازنشستگان در تهران و کرج ایجاد شده و تا پایان سال ۹۸تعداد ۱۲باشگاه دیگر در استان‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: ده مشکل بازنشستگان فرهنگی شامل؛ تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا، پاسخگو نبودن بیمه سلامتی، عدم به‌ کارگیری فرزندان بازنشستگان، عدم بهره‌مندی از ظرفیت و تجارب بهینه بازنشستگان درآموزش‌وپرورش، عدم امکان استفاده از امکانات آموزش‌وپرورش و عدم امکان استفاده رایگان بازنشستگان از مکان‌های تاریخی، می‌شود.

مشاور وزیر در امور بازنشستگان فرهنگی اضافه کرد: نبود زمینه نشرآثار پیشکسوتان، عدم توجه کافی به کرامت و منزلت پیشکسوتان از ناحیه جامعه و دستگاه‌های دولتی، ناچیز بودن حقوق بازنشستگان و عدم امکان استفاده از امکانات سازمان‌هایی مانند شهرداری‌ها و ظرفیت‌های موجود کشور در سایر دستگاه‌ها ازجمله مشکلاتی است که بازنشستگان فرهنگی با آن روبه‌رو هستند.

به اشتراک بگذارید :