12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ ۱۵:۵۰:۰۰
کد مطلب:  930428
وزیر آموزش‌وپرورش در گردهمایی بازنشستگان حوزه ستادی و شهر تهران؛
تجارب بازنشستگان سرمایه‌ای متعلق به همه افراد جامعه است

وزیر آموزش‌وپرورش در گردهمایی بازنشستگان حوزه ستادی و شهر تهران گفت: تجارب بازنشستگان سرمایه‌ای متعلق به همه افراد جامعه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش‌وپرورش شهرتهران، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی پیشکسوتان فرهنگی که به مناسبت هفته منزلت و روز سالمند و با حضور جمعی از سالمندان بازنشسته فرهنگی حوزه ستادی و شهر تهران در مجتمع فرهنگی و رفاهی فرهنگیان منطقه 11 تهران برگزار شد، اظهارکرد: اگر امروز می‌توانیم دید عمیقی نسبت به مسائل داشته باشیم، مدیون تلاش پیشکسوتان امروزی درگذشته است.

وی ادامه داد: گذر عمر لزوماً افراد را دچار پیری نمی‌کند لذا کسانی که وجودشان فقط جسم نیست بلکه جانشان فربه شده و روحشان اعتلا پیداکرده دچار پیری نمی‌شوند و همواره دارای روحیه‌ای جوان هستند لذا افراد از مصاحبت و دیدار با آن‌ها سیر نمی‌شوند.

حاجی میرزایی گفت: کار معلمان بازنشسته قابل قیاس با سایر بازنشستگان ازجمله افرادی که در محیط‌هایی مانند کارخانه‌ها کار می‌کنند و بازنشسته می‌شوند نیست زیرا معلمان روح انسان‌ها را جان بخشیدند و فرهنگ را می‌سازند .

وی ادامه داد: قطعاً همه‌چیز در این دنیای فانی از بین می‌رود اما آنچه ماندگار است وجهه روحانی و معنوی افراد است.

وزیرآموزش‌وپرورش اضافه کرد: وجود فاصله‌های زیاد در دریافتی‌ها برای بازنشستگان تبدیل به رنج شده است لذا وضعیت امروز  بازنشسته‌ها مطلوب نیست و باید برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ‌کس تردید ندارد که شرایط حقوقی پیشکسوتان و بازنشستگان باید درست شود اما شرایط سخت اقتصادی کار را دشوار کرده است البته دولت عمیقاً دنبال حل این مشکل است.

حاجی میرزایی اظهارکرد: مجتمع فرهنگی و رفاهی پیشکسوتان فرهنگی ایده بسیار خوبی است که باید توسعه یابد، لذا تلاش داریم آن را توسعه دهیم همچنین برای بهبود بیمه سلامت بازنشستگان و شاغلین فرهنگی سعی می‌کنیم گام‌هایی را برداریم .

وی بر به‌کارگیری فرزندان بازنشستگان فرهنگی تأکید و عنوان کرد: کمتر به دانش و تجربه توجه می‌کنیم  ضروری است تمام تجارب منتقل شود لذا باید با یک تمهیداتی دانش‌ها و تجارب را استخراج  و به نسل بعد منتقل کنیم.

وزیرآموزش‌وپرورش اظهارکرد: تجارب افراد سرمایه‌ای است که متعلق به جامعه است چراکه جامعه این فرصت را در اختیار افراد گذاشته است و آن‌ها توانسته‌اند تجربه کسب کنند لذا باید این‌گونه تجارب به نسل بعد منتقل شود و این حق جامعه است البته ما تلاش می‌کنیم از تجربیات بازنشستگان درآموزش‌وپرورش استفاده کنیم.

گفتنی است؛ در این گردهمایی تعدادی از بازنشستگان خواسته‌ها و پیشنهادهای خود را در حضور وزیر ارائه دادند.

 

به اشتراک بگذارید :