11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ ۱۴:۵۴:۴۷
کد مطلب:  930252
وزیرآموزش‌وپرورش در نشست با مدیران وزارت راه و شهرسازی؛
از تمام ظرفیت آموزش‌وپرورش برای افزایش ایمنی جاده‌ها استفاده خواهیم کرد

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست با مدیران وزارت راه و شهرسازی اظهارکرد: از تمام ظرفیت آموزش‌وپرورش برای افزایش ایمنی جاده‌ها استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران به نقل ازمعاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیران وزارت راه و شهرسازی، اظهارکرد: ایمنی جاده‌ها و تصادفات یکی از مسائل مهم کشور است و هرساله هزینه‌های روحی و مادی سنگینی برای جامعه دارد.

وی افزود: وجود نگاه‌های صفرتا صدی برخی افراد یکی از موانع پیشرفت و توسعه در جامعه است زیرا گاهی اوقات طرح‌های بسیار هزینه‌بری را ارائه می‌دهند که قابل‌اجرا نیست لذا گاهی اوقات هیچ اقدامی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

حاجی میرزایی ادامه داد: راه کاهش معضلات به‌ویژه در راستای ایجاد ایمنی جاده‌ای انجام خدمات در حد امکانات و ظرفیت‌های کشور است.

وی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش ظرفیت‌های خود را در خصوص ایمنی جاده‌ای به کار خواهد گرفت لذا معتقدم با همین ظرفیت‌های موجود می‌شود میزان ایمنی جاده‌ها و فرهنگ راهنمایی و رانندگی را تحت تأثیر قرارداد.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی آموزش‌وپرورش تربیت انسان‌ها است اما نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در فرایند تعلیم و تربیت اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی گفت: نگاه‌ها باید جامع باشد لذا افراد باید در رابطه با انواع ارتباط ازجمله ارتباط باخدا، خلق و خود باید قوی باشند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: معتقدم هرکسی که از مدرسه فارغ‌التحصیل می‌شود باید به مراتبی از مهارت‌های ‌پایه‌ای دست پایدار کند. لذا در این راستا تلاش می‌کنیم و برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

در این دیدار موضوع فرهنگ‌سازی ایمنی در جامعه، راه‌های کاهش تلفات جاده‌ای، ضرورت تغییر رفتار و ... ازجمله موضوعاتی بود که مطرح شد و بر نقش مهم آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی با موضوع ترافیک و رانندگی ایمن تأکید شد.

 شایان‌ذکر است؛ گنجاندن مباحث ایمنی و ترافیک به‌عنوان بخشی از مهارت‌های زندگی در کتاب‌های درسی، ارائه فوق‌برنامه‌های مرتبط با ترافیک، همکاری در پویش‌های ایمنی، توجه به ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها، آموزش ایمنی به مدارس همجوار راه‌ها و توجه به پیاده‌سازی نکات ایمنی در سرویس‌های حمل‌ونقل مدرسه، اردوها، انضباط اجتماعی و ... به‌عنوان انتظارات از آموزش‌وپرورش در این دیدار مطرح شد.

به اشتراک بگذارید :