17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ ۱۱:۵۶:۵۰
کد مطلب:  930027
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد:
رویکرد آموزش‌وپرورش فارس توجه به ذائقه دانش آموزان در برنامه‌ریزی‌ها است

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس گفت: رویکرد ما توجه به ذائقه دانش‌آموزان در برنامه‌ریزی‌های آموزش‌وپرورش است و در تعامل با دانش‌آموزان قصد داریم نظرسنجی در تألیف کتب درسی نیز داشته باشیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، فرهاد اسماعیلی در نخستین نشست مشترک مسئولان سازمان دانش‌آموزی و انجمن اولیا و مربیان ادارات آموزش‌وپرورش سراسر فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، از رویکرد این معاونت در توجه به ذائقه دانش‌آموزان خبر داد و افزود: سال گذشته با استفاده از نظرات و تحلیل‌های نمایندگان مجلس دانش‌آموزی، برنامه‌ریزی امتحانی را با توجه به ذائقه دانش‌آموزی تنظیم کردیم و درصدد هستیم با یک نظرسنجی در زمینه تألیف کتب درسی نیز به نظرات و پیشنهاد‌ها دانش‌آموزان برسیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس گفت: سال قبل ما با هماهنگی با اعضای مجلس دانش‌آموزی فارس توانستیم نقاط قوت و ضعف برنامه‌ریزی امتحانات پایان‌ترم را استخراج‌کنیم و به کمک نتایج آن که حاصل نظر خود دانش‌آموزان بود امسال برنامه‌ریزی امتحانی خوبی داشته باشیم.

وی گفت: رویکرد ما توجه به ذائقه دانش‌آموزان در برنامه‌ریزی‌های آموزش‌وپرورش است و در تعامل با دانش‌آموزان قصد داریم نظرسنجی در تألیف کتب درسی نیز داشته باشیم.

اسماعیلی گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در سازمان دانش‌آموزی به‌گونه‌ای است که می‌تواند تمام خلأهای موجود در فضای آموزش‌وپرورش را پر کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش فارس افزود: در همین راستا ما در فارس با امتیاز قرار دادن عضویت در این سازمان برای دانش‌آموزان داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی ،سعی در رشد هوش اجتماعی دانش‌آموزان داریم.

وی ادامه داد: ما در بررسی و آنالیز این طرح به این نتیجه رسیدیم که افرادی که با این سهمیه جذب مدارس شدند الآن لیدر مدارس و جزء نفرات برتر در مدارس هستند.

اسماعیلی گفت: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش نقشه‌ی راه نظام تعلیم و تربیت تا رسیدن به یک جامعه توسعه‌یافته است و از تمام مسئولان حاضر در این نشست می‌خواهم تا با استفاده از این سند و راهکارهای آن به سمت عملیاتی شدن سند در مدارس گام بردارند.

به اشتراک بگذارید :