17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ ۰۹:۲۰:۱۷
کد مطلب:  929828
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس تاکید کرد:
رسالت مشترک سازمان دانش‌آموزی و انجمن اولیا و مربیان تربیت اجتماعی دانش‌آموزان است / جشن عاطفه‌ها تمرین و مشق مهربانی برای دانش آموزان است

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: هدف و رسالت ما تربیت اجتماعی دانش‌آموزان است و شما هم در انجمن با کمک اولیا به دنبال تربیت صحیح فرزندان هستید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری در نخستین نشست مشترک مسوولان سازمان دانش‌آموزی و انجمن اولیا و مربیان ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، گفت: سازمان دانش‌آموزی در ساختار شبیه انجمن اولیا و مربیان است و اگر این ارتباط این دو بخش ایجاد شود، می تواند بسیار ارزشمند باشد و موجب هم‌افزایی و تحقق اهداف و ماموریت‌های هردونهاد است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس، افزود:  این دو مجموعه دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مشترکی هستند و در بسیاری از بخش ها و ماموریت‌های ما هدف اصلی یکی است؛ هدف و رسالت ما تربیت اجتماعی دانش‌آموزان است و شما هم در انجمن با کمک اولیا به دنبال تربیت صحیح فرزندان هستید.

وی با اشاره به برخی ماموریت‌های این سازمان از جمله بوفه مدارس گفت: از زمان دارلفنون تاکنون بوفه مدارس تغییری نکرده است و ما در بوفه مدارس با اعتقاد به اینکه بهترین تغذیه در مدرسه همان لقمه‌ای است که اولیا به دست دانش‌آموز می‌دهند و چیزی است که از خانه می‌آورند، به دنبال آموزش مدیریت هزینه به دانش‌آموزان هستیم.

کلاری گفت: اولویت ما آموزش زندگی کردن به دانش‌آموزان است و دانش‌آموزی که نمی‌تواند کارهای روزمره خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کند ،در آینده نمی‌تواند فرد مفیدی برای جامعه باشد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس افزود: ما در ماموریت دیگرمان یعنی جشن عاطفه‌ها تمرین و مشق مهربانی را به دانش‌آموزان می دهیم و به دنبال این هستیم که به نسل پیش‌رو بیاموزیم که باهم و برای هم زندگی کنند.

کلاری اظهار داشت: تربیت اجتماعی ما به دانش‌آموزان در سازمان دانش‌آموزی با همکاری شما در انجمن اولیا و مربیان زودتر ما را در رسیدن به اهداف تربیتی و جامعه توسعه یافته یاری می‌کند و امیدواریم این همکاری و تعامل موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود.

وی یکی از ماموریت‌های سازمان دانش آموزی را آموزش سواد رسانه‌ای و ایجاد مسوولیت اجتماعی در بین دانش‌آموزان با بهره گیری از ظرفیت  خبرگزاری پانا  عنوان کرد و گفت: ما در سازمان دانش‌آموزی به دنبال نقاد کردن دانش‌آموزان و ایجاد روحیه پرسش‌گری در بین آنان هستیم و ما این را در خبرگزاری پانا به دانش‌آموزان آموزش میدهیم تا انشاءالله در آینده شاهد نسلی پرسشگر با روحیه مسوولیت‌پذیری باشیم.

کلاری برگزاری این نشست را  گام موثری در پیشبرد اهداف مشترک این دو حوزه  در زمینه تربیت  دانش‌آموزانی پویا و فعال عنوان کرد و گفت: نقش خانواده در ایجاد جامعه‌ای سالم بسیار چشمگیر است .

به اشتراک بگذارید :