7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  929305
با شعار " گردشگری، اشتغال، آینده ای بهتر برای همه"
آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری در مدارس آذربایجان شرقی برگزار شد

آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری به صورت پایلوت استانی در مدرسه فرزانگان ناحیه 5 تبریز با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اد اره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری در مدرسه فرزانگان ناحیه 5 تبریز ضمن تبریک هفته گردشگری گفت: ستاد اسکان فرهنگیان استان در تابستان میزبان ۴۵ هزار خانوار و ۱۸۰هزار فرهنگی در شهر تبریز بود.

وی با تاکید بر رونق عوامل گردشگری بیان کرد: برنامه ریزی برای پذیرایی و میزبانی خوب وشایسته و داشتن روابط اجتماعی و صمیمی با میهمان و داشتن صبر و حوصله در برخورد با مسافران عواملی هستند که می توانند انگیزه برای سفر های بعدی را ایجاد کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم در دنیا برای رسیدن به رونق اقتصادی و توسعه پایدار است و باید در این راستا تلاش کرد تا این صنعت به جایگاه واقعی خود برسد.

پاشایی افزود: صرف هزینه در حوزه گردشگری هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری برای رسیدن به توسعه پایدار است.

مرتضی آبدار نیز در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری بیان کرد: امسال برنامه های هفته گردشگری که از 8 تا 15 مهرماه است با شعار " گردشگری، اشتغال، آینده ای بهتر برای همه" برگزار می شود.

وی ادامه داد: رونق صنعت گردشگری موجب آموزش مهارت و سبب ایجاد اشتغال و در نتیجه سبب آینده ای بهتر برای همه افراد آن جامعه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با طرح سوال "آیا شما در تبریز با تبریز آشنایی دارید؟ " گفت: در تبریز ۱۰۵ مکان دیدنی داریم که باید برای معرفی آنها متعصب باشیم.

آبدار بر تربیت مدرس آموزش گردشگری تاکید کرد و گفت: لازم است تفاهم نامه ای که منتج به مهارت و اشتغال شود و درنهایت سبب رونق صنعت توریسم شود در استان منعقد شود.

وی با اشاره به فعالیت های آموزش و پرورش در اسکان میهمانان فرهنگی بیان کرد: میهمانان فرهنگی که در استان اسکان داده می شوند در ابتدا بیش از 2 روز در این استان اسکان نداشتند ولی خوشبختانه با برنامه ریزی ها و تبلیغات موثری که صورت گفته در حال حاضر مسافران فرهنگی ۴ و ۵ روز در استان میهمان هستند که این نشانه خوبی برای معرفی ظرفیت های استان در گردشگری است.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :