17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۸:۴۹:۴۰
کد مطلب:  929112
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
آغاز اجرای طرح یاریگران زندگی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در مدراس فارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی دربین دانش آموزان ،طرح یاریگران زندگی با هدف جلب مشارکت همسالان و حمایت فعالانه والدین و کارکنان مدارس در این امر ،برای اولین بار در کشور و مدارس فارس اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی از اجرای طرح یاریگران زندگی از مهر ماه سال جاری در مدارس فارس خبر داد و گفت: این طرح برای اولین باراست که در کشور اجرا می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: مخاطرات مختلفی سلامت روانی اجتماعی کودکان و نوجوانان کشورمان را تهدید می کند و آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد و رفتارهای پرخطر از مهمترین این مخاطرات هستند .

وی افزود: یکی از راه های پیشگیرانه  مقابله با آسیب های اجتماعی مشارکت همسالان و حمایت فعالانه والدین و کارکنان مدارس در این امر مهم می باشد.

بانشی گفت:بر همین اساس و با توجه به  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، تفاهم نامه مشترک بین معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر و با همکاری تشکل های دانش آموزی، کانون یاریگران زندگی از ابتدای سال تحصیلی 99-98  در مدارس سراسر کشور و بویژه استان فارس تشکیل میگردد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس هدف از اجرای این طرح را پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس و جامعه دانش آموزی، ترویج نهضت فرهنگی و اجتماعی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ترویج فعالیت های داوطلبانه و مشارکتی در زمینه پیشگیری اولیه از آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: از دیگر اهداف این طرح مهم می توان به تلاش برای ساماندهی و یکپارچه سازی فعالیت های داوطلبانه برای مبارزه با آسیب های اجتماعی، آگاهی سازی و اطلاع رسانی مستمر و هدفمند، به منظور پرهیز و انزجار از مواد مخدر اشاره کرد.

بانشی در ادامه گفت: کانون یاریگران زندگی در چهار سطح مدرسه، منطقه ، استان و کشور فعالیت دارد که کلیه عوامل موثر در این طرح به عنوان عضو این کانون ها فعالیت می کنند.

گفتنی است ؛بر اساس این طرح تا پایان  سال اول 20 درصد مدارس ، سال دوم 60 درصد و سال سوم نیز 100 درصد مدارس  کشور تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

به اشتراک بگذارید :