15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۱۶:۲۲:۰۷
کد مطلب:  928925
سردار بهشتی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور در مراسم افتتاحیه یادواره شهدای والامقام:
یادواره شهدا میعادگاه و تجدید میثاق با شهدا و خانواده های شهدا است

سردار بهشتی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور در مراسم افتتاحیه یادواره شهدای والامقام در جمع دانش آموزان و فرهنگیان منطقه12 حضور یافت.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، سردار بهشتی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با حضور در مراسم افتتاحیه یادواره شهدای والامقام در جمع دانش آموزان و فرهنگیان منطقه12 اظهار داشت: وجود 230 هزار شهید در جنگ تحمیلی هشت ساله توسط عراق علیه ایران اسلامی، در کنار شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم بیانگر توجه به ارزش ها و آرمان های انقلاب توسط جوانان این مرزو بوم است.

سردار بهشتی تصریح نمود: ما با شهدا هم قسم شده این تا جان در بدن داریم، نخواهیم گذاشت دشمن از خاکریز ولایت فقیه عبور کند.

رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور در خاتمه سخنان خود گفت: یادواره شهدا میعادگاه و تجدید میثاق با شهدا و خانواده های شهدا است و این کمترین وظیفه ما در قبال از خودگذشتگی شهدا و ایثار خانواده های بزرگ شهدا است.

شاه منصوری مدیر منطقه 12 نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی ، انقلاب اسلامی و مدافعین حرم بیان داشت: این روزها یادآور حماسه بزرگ دفاع مقدس است و شهدا حماسه‌سازانی هستند که دریایی از معرفت‌اند.

وی افزود: هر چه داریم از شهدا است بنابراین یاد و نام شهدا در همه‌جا از الزامات معنوی، روحی و  جز لاینفک هستی ما است.

مدیر منطقه تصریح کرد: شهدا هدایت‌کننده ما در مسیر روشن حق و حقیقت خواهند بود بنابراین زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا نه‌تنها یک وظیفه دینی بلکه بااقتدار، شکوه و امنیت کشور  گره‌خورده است.

اظهار داشت: وظیفه فرهنگیان در کنار دیگر اقشار جامعه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است که در این زمینه پاسداشت ارزشها و آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی برای ما اولویت اساسی و مهم است که باید این امر در جامعه نهادینه شود.

 وی در انتها بیان کرد: یادواره های شهدای والامقام مهمترین فرصت برای ما است که باید برگزاری یادواره های شهدای والامقام را تبیین کرده و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است.

به اشتراک بگذارید :