17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۱۴:۱۳:۱۳
کد مطلب:  928852
مدیر کل آموزش‌وپرورش فارس در جمع روسای اداره تعاون و امور مالی ادارات کل آموزش‌وپرورش جنوب کشور تأکید کرد:
نقش ویژه نیروهای پشتیبانی در افزایش انگیزه و ایجاد انرژی مثبت در فرهنگیان / لزوم ایجاد تنوع در ارائه خدمات بیمه‌ای به فرهنگیان

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: برای افزایش انگیزه در فرهنگیان باید به سمت ارائه خدمات متنوع‌تر و باکیفیت‌تر برویم و در مواجه با مسائل و مشکلات بیمه نیز باید به معلمان کمک کنیم .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در گردهمایی  قطبی روسای اداره تعاون و امور رفاهی  و امور مالی ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌های جنوب کشور ،با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان در کشور ،گفت : این اقدام وزارت موجب شد تا سال تحصیلی جدید را در شرایط بهتری شروع کنیم و  برای تداوم این شرایط ،شما به‌عنوان مسئول تعاون و امور مالی ادارات آموزش‌وپرورش کشور می‌توانید نقش ویژه‌ای داشته باشید.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس یکی از مهم‌ترین مطالبات همکاران فرهنگی  را مسائل مالی عنوان کرد و  گفت : بخش‌هایی که نقش پشتیبان و خدمت‌رسانی به مدارس و همکاران فرهنگی را به عهده‌دارند ،می‌توانند در افزایش انگیزه و ایجاد انرژی خوب و مثبت در کارکنان آموزش‌وپرورش مؤثر باشند .

وی با اشاره به کمبود  اعتبارات در حوزه‌ی خدمات رفاهی در سال‌های اخیر، گفت : ازآنجاکه مسائل رفاهی به‌شدت بر  انگیزه  کارکنان تأثیرگذار است، کمبود اعتبارات در این بخش می‌تواند زمینه بروز برخی مشکلات برای فرهنگیان در سراسر کشور فراهم نماید.

نجفی به مشکل بیمه معلمان نیز اشاره کرد و گفت  : فرهنگیان در مورد مسائل مربوط به بیمه ،همانند  ارائه خدمات و بازگشت خسارات رضایت چندانی ندارند و  درواقع عدم توان شرکت‌های مختلف  برای ورود به عرصه رقابت در موضوع بیمه و تک‌محوری شدن این قضیه به بسیاری از مشکلات دامن زده است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد: برای افزایش انگیزه در فرهنگیان باید به سمت ارائه خدمات متنوع‌تر و باکیفیت‌تر برویم و در مواجه با مسائل و مشکلات بیمه نیز باید به معلمان کمک کنیم .

وی بر لزوم ایجاد تنوع خدمات بیمه‌ای برای فرهنگیان از طرف بیمه معلم تأکید کرد و گفت: انتظار معلمان این است تا علاوه بر خدمات کنونی بیمه معلم ،در حوزه‌های مختلف دیگر نیز به معلمین خدمات متنوعی ارائه شود و در کنار همه این موارد کاهش نرخ خدمات و تبلیغ نوع خدمات برای آگاهی به فرهنگیان نیز مدنظر قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز عرض تبریک به مسئولین بیمه معلم به دلیل موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر کسب نموده‌اند گفت: بیمه معلم امسال هم برای چندمین سال متوالی توانست با تحت پوشش قرار دادن بیمه حوادث ،زمینه خدمات‌رسانی به  دانش آموزان را فراهم نماید.

بهنام حیدری با تأکید  بر لزوم افزایش خدمات در بخش رفاهی و بیمه‌ای به فرهنگیان و دانش آموزان ، افزود: با تبادل اندیشه صاحب‌نظران و کسانی که سالیان سال در این حوزه فعالیت داشته‌اند ، می‌توان زمینه ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر برای این قشر عظیم از جامعه را فراهم کرد .

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی ، ایجاد تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و بیمه معلم و هم‌فکری در راستای یکسان‌سازی خدمات قابل‌ارائه به فرهنگیان و دانش آموزان است.

محمد ظاهر مزارعی یکی از نتایج این گردهمایی را تلاش برای افزایش دوره پرداخت اقساط خدمات بیمه‌ای شخص ثالث برای فرهنگیان  از 6 ماه به 11 ماه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این ،راهکارهایی نیز برای استفاده از پوشش‌های بیمه‌هایی مانند  بیمه‌های آتش‌سوزی ، سیل ، دزدی ، لوازم‌خانگی و غیره در کنار ارائه راه‌حل‌هایی  برای خروج از مشکلات وضعیت درمانی معلمان در این جلسه مطرح شد .

گفتنی است در قطب کشوری که به میزبانی استان فارس و در شهر شیراز برگزار شد، روسای ادارات تعاون و امور مالی و همچنین برخی از معاونین پشتیبانی ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌های بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، اصفهان، یزد و همدان حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :