11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۱۲:۵۵:۳۵
کد مطلب:  928753
جلسه هم اندیشی کمیته استانی نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی شهر تهران برگزار شد

اولین جلسه هم اندیشی کمیته استانی نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی در دفتر معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران , این جلسه با حضور جمعی از اعضای کمیته استانی نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار گردید. ابوالقاسم حدادی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل با تقدیر و تشکر از نحوه اجرای این جشنواره در سنوات گذشته، آن را جشنواره ای با هدف های آموزشی و تربیتی که بیانگر نقش مؤثر محتوای الکترونیکی در امر یاددهی – یادگیری می باشد، اثر بخش توصیف کرده و برگزاری و لزوم تشویق و ترغیب فرهنگیان، دانش آموزان، دانشجو معلمان و اساتید دانشگاه جهت شرکت در چنین جشنواره هایی را مهم دانسته و علاوه بر نیازسنجی، هماهنگی کار گروه ها، هدفمند بودن کارها، توانمند سازی معلمان بر شناسایی و استفاده از افراد با تجربه در این نوع فعالیت ها تاکید داشته اند.

در ادامه جلسه عباسعلی زارعی رئیس گروه تولید و تحلیل محتوای آموزشی و پرورشی شهر تهران با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره در اجرای مفاد سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی می باشد، بر اهمیت اجرای این جشنواره تاکید داشته و ضمن انتقاد از بلا استفاده ماندن تجهیزات هوشمند مدارس بیان داشت:  جشنواره مذکور به عنوان یک خوراک محتوایی برای معلمان باعث توانمندی آنها در تولید محتوای الکترونیکی و انگیزه ای جهت استفاده معلمان از تجهیزات هوشمند در کلاس ها خواهد شد.

هم چنین وی ضمن  بیان محورهای مختلف برگزاری جشنواره از جمله درس افزارهای آموزشی ، تولید قطعات و نرم افزارهایی در حوزه تربیت بدنی، سلامت و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، تولید قطعات و نرم افزارهای سرگرمی و بازی با تأکید بر مفاهیم درسی ، تولید قطعات آموزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای خاص و تولید قطعات و نرم افزارهای آموزشی با موضوعات پرورشی، دینی در دو محیط کد نویسی ویندوز و اندروید به اهداف برگزاری جشنواره و نکات مهم اجرایی همانند؛ فرهنگ سازی شرکت در این جشنواره ، همکاری همه اعضای کمیته استانی و زیرمجموعه های تابعه آنها در منطقه ، حضور فعال، مستمر و خستگی ناپذیری مسئولان ستادی و اجرایی در سطح استان (مدارس، مناطق و اداره کل) و تلاش در ارتقاء کیفیت برگزاری این ماموریت مهم پرداخت.

در ادامه زارعی گفت: محدودیتی برای استفاده از ابزار ها و نرم افزارهای مختلف جهت تولید محتوای الکترونیکی وجود ندارد و هم چنین آثار برتر محتوای الکترونیکی بر روی شبکه ملی رشد به آدرس Roshd.ir  جهت استفاده همه مخاطبین قرار خواهد گرفت.

گفتنی است نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی از تاریخ 16 مرداد در شهر تهران آغاز و در 30 آبان ماه سال جاری خاتمه می یابد.

 

به اشتراک بگذارید :