15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۱۲:۴۸:۳۰
کد مطلب:  928722
عباسپور در مراسم انتخابات انجمن اولیا و مربیان:
مشارکت خانواده ها در تمام سطوح آموزش وپرورش

نورعلی عباسپور، مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در مراسم انتخابات انجمن و اولیای مربیان شهر تهران بر مطالبه گری خانواده و نظارت بر امور مدرسه فرزندان شان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران , نورعلی عباسپور، مدیر کل انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش در مراسم انتخابات انجمن اولیا و مربیان که در مدرسه شاهد حضرت زینب(س) منطقه5 برگزار شد، گفت: امسال در هر استان قرار است سه روز برای برگزاری انتخابات مشخص شود. از آنجایی که بیش از 50درصد دانش آموزان ما ابتدایی هستند، زمان بیشتری به مدارس ابتدایی باید اختصاص داده شود.

عباسپور با اشاره به اینکه تشکیل انجمن صرفا دغدغه ما نیست گفت: اکنون آنچه مهم تراست کیفیت این انجمن هاست.

مشارکت در مدرسه حق والدین است. سند تحول بنیادین هم بر مشارکت خانواده در تمام سطوح آموزش وپرورش تاکید دارد؛ از سیاستگزاری و اجرا گرفته تا نظارت و حضور خانواده تاکید شده است و ما پیگیر همین مهم هستیم.

وی افزود: مشکلات ما فقط مالی نیست بلکه موانع دیگری وجود دارد. هرکجا خانواده آگاه حضور دارد و مطالبه می کند در نتیجه نظارت بر مدرسه هم وجود دارد.

عباسپور گفت: هر فکری یک سرمایه است و این اهمیت دارد. پس ما از همین پتانسیل ها باید استفاده کنیم و از کمیت به کیفیت برویم.

وی افزود: خانواده صرفا نباید کمک مالی بکند و بسیار مهم است انجمن مطالبه گر شود تا مدرسه تغییر کند. تا خانواده و نمایندگان آنها در مدرسه مطالبه نکنند شاهد موفقیت آن مدرسه نخواهیم بود.

عباسپور با اشاره به اینکه بزودی شورای انجمن کشوری را خواهیم داشت، افزود: هرگونه تغییری می خواهیم در نظام آموزشی و مدرسه ایجاد شود خود ما باید نقش پررنگی داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :