17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ ۱۳:۲۳:۳۲
کد مطلب:  927523
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در همایش تقدیر از رابطین فرهنگی استان تاکید کرد :
تلاش برای تامین امکان تحصیل مناسب دانش آموزان نیازمند و مستعد / دعوت از همه فرهنگیان و سایر اقشار جامعه برای حضور در جشن عاطفه ها

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: وظیفه آموزش و پرورش تامین امکان تحصیل مناسب دانش آموزان نیازمند و مستعد است تا در آینده بتوانند سکان مدیریت کشور را به دست بگیرند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در همایش شکوه احسان و آیین تقدیر از رابطین فرهنگی مدارس فارس ،با تاکید براهمیت  لزوم همکاری آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی (ره)گفت: جامعه فرهنگی و معلمین گروه های مرجع و مورد اعتماد اصلی مردم و رتبه اول سرمایه اجتماعی در کشور هستند.

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس جامعه متشکل آموزش و پرورش از جمله مومن ترین ، معتقد ترین گروه های جامعه در عمل به آموزه های دین مبین اسلام و توصیه های پیامبر اکرم ( ص ) معرفی کرد و گفت: بر همین اساس فرهنگیان در کمک به نیازمندان و مستمندان خودشان را مامور و موظف می دانند که در کنار کمیته امداد امام خمینی(ره) به رسالت مهم خود جامع عمل بپوشانند .

وی گفت : اگر رویکردهای فرهنگی ما درست مراقبت نشوند و اگر ساز و کارهای لازم برای تقویت پایه های فرهنگی و معنوی جامعه صورت نگیرد آنگاه  مسائل اقتصادی به عنوان سرپوشی بزرگ بر تمام لایه های جامعه ما سایه خواهد افکند .

نجفی با اشاره به تاثیر اقتصاد ، پول ، ثروتمندی و دارایی در ارکان جامعه ، گفت: اینکه در آینده چه کسانی سرنوشت جامعه ما را به دست خواهند گرفت و به عنوان مدیران جامعه امور مردم را هدایت خواهند کرد مهم است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تاسی از جمله امام خمینی ( ره ) که فرمودند :  " انقلاب ما انقلاب محرومین و پابرهنگان است "  گفت : 8 سال دفاع مقدس را همین لایه های ضعیف جامعه با حضور خود در صحنه های جنگ اداره کردند .

وی افزود : اگر روال کار به گونه ایی باشد که در آینده حضور محرومین ، دل سوختگان و درد کشیدگان را در لایه های مدیریتی کشور نداشته باشیم، نباید امیدی هم به آینده انقلابمان داشته باشیم، لذا ما در آموزش و پرورش موظفیم امکان تحصیل مناسب دانش آموزان نیازمند ، مستعد و مستمندی را که در آینده باید بتوانند سکان مدیریت کشور را به دست بگیرند فراهم کنیم .

نجفی یادآور شد:هم اکنون کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس حدود 25 هزار دانش آموز بی بضاعت استان را تحت پوشش قرار دادند که در این شرایط اقتصادی کار بسیار سخت و پر مشقتی است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با خطاب به فرهنگیان استان گفت : اگر می خواهید آینده انقلاب اسلامی بیمه شود و  امور اجتماعی ما به درستی پیش برود ، باید به دانش آموزان محروم و نیازمند توجه کنیم و رسالت خطیر خود را در کمک به کمیته امداد به درستی انجام دهیم .

وی با اشاره به احیای طرح  رابطین فرهنگی آموزش و پرورش برای ارتباط با کمیته امدادامام خمینی(ره)  و تسریع در اداره امور دانش آموزان بی بضاعت گفت : این طرح با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد و جمعیت بیشتری به ما خواهند پیوست که بتوانند کار دانش آموزان عزیزمان پیش رود .

نجفی با اشاره به اینکه کار خیر در فارس یک فرهنگ است گفت : علی رغم همه فشارهای اقتصادی در اردیبهشت ماه امسال خیرین مدرسه ساز استان بیش از 130 میلیارد تومان متعهد شدند که برای آموزش و پرورش مدرسه بسازند ،تجهیزات تهیه کنند و دانش آموزان بی بضاعت را از زمان ورود به مدرسه تا زمانی که به دانشگاه راه پیدا کنند تحت پوشش تحصیلی قرار دهند .

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس  گفت : از این پتانسیل ، قابلیت و توانمندی که در بدنه جامعه استان فارس وجود دارد باید نهایت استفاده  را ببریم و تلاش کنیم برای تحقق عدالت آموزشی، فرصت بهتری در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار دهیم .

وی جشن عاطفه ها را فرصت مناسبی برای تحقق این مهم دانست و گفت: 10 مهرماه با حضور همگانی خود در جشن عاطفه ها یک بار دیگر ثابت خواهیم کرد که استان فارس همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند بر قله ی خیرات است و افتخار بزرگی را برای استان فارس کسب خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید :