13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ ۱۲:۵۲:۰۸
کد مطلب:  927476
جانشین سپاه فجر فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان اداره کل آموزش‌وپرورش استان تأکید کرد:
عزم ملت ایران برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در مقابل دشمن

جانشین سپاه فجر استان فارس گفت: جدای از موضوع انقلاب اسلامی و مذهب تشییع ، داشتن تنها عرق ملی نیز کافی است تا هر ایرانی به موقعیت ویژه کشور در منطقه آگاه بوده و بدون این باورها ، سنت‌ها و تعصبات نیز انگیزه کافی برای دفاع از سرزمین خود را داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، سردار یدالله بوعلی به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان اداره کل آموزش‌وپرورش فارس ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و 15 هزار شهید گلگون‌کفن استان فارس ، گفت : مردم عزیز ایران مردمی هستند  که 8 سال در دفاع مقدس نقش آفریدند.

جانشین سپاه فجر استان فارس در سخنان خود با اشاره به نقش دول استعماری همچون امریکا و انگلیس در درگیری‌های سیاسی در نقاط مختلف دنیا ، گفت: تغییرات متعدد در مرزها خصوصاً در منطقه خاورمیانه طی قرن‌ها سال‌های گذشته ،ناشی از ضعف نظام مدیریتی و عدم انسجام کشورها بوده است و هر چه این انسجام بیشتر می‌شد، مرزها نیز قائد تا دقیق‌تر می‌شد .

وی با اشاره به سیاست استعماری انگلیس در ایجاد زمینه تفرقه و درگیر در بین ملت‌ها، گفت : تقسیمات مرزی برگرفته از اختلافات ارضی،قومی ، دینی و مذهبی یکی از  رویکردهای مهم استعمار انگلیس در ایجاد اختلاف و تنش و زمینه‌ساز شروع درگیری بوده است .

سردار بوعلی ضمن اشاره به تاریخ شکل‌گیری دولت کنونی امریکا، این کشور را محصول تفکر انگلیسی معرفی کرد و  افزود : حاکمیت امروز آمریکا حاصل یک فکر افراطی صهیونیستی است که به دنبال سرزمین موعود ،با ریختن خون میلیون‌ها تن از ساکنین اصلی سرزمین امریکا این قاره را اشغال کردند و به دنبال آن شروع تشکیل دولت یهود در سرزمین بیت‌المقدس را کلید زدند.

وی با اشاره به موقعیت بسیار مهم جغرافیایی و ارزش منطقه‌ای ایران اسلامی در دنیا و خاورمیانه ، گفت: 70 درصد ذخیره انرژی دنیا در منطقه خلیج‌فارس قرار دارد و این‌یکی از دلایل مهم حساسیت دولت‌هایی همچون امریکا و انگلیس و صرف هزینه‌های زیاد برای تسلط بر آن است  و این در حالی است که کشور جمهوری اسلامی ایران به جهت موقعیت ویژه خود و حضور مقتدرانه بر خلیج‌فارس ، بر نقل‌وانتقال این حجم از انرژی موردنیاز دنیا تسلط داشته و از دخالت هر کشوری در این منطقه نیز جلوگیری کرده است.

وی تسلط کشورمان بر خلیج‌فارس  را یکی از دلایل مهم آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ملت بزرگ ایران معرفی کرد و گفت: جدای از موضوع انقلاب اسلامی و مذهب تشییع ، داشتن تنها  عرق ملی نیز کافی است تا هر ایرانی به موقعیت ویژه کشور در منطقه آگاه بوده و  بدون این باورها ،  سنت‌ها و تعصبات  نیز انگیزه  کافی برای دفاع از سرزمین خود را داشته باشد.

جانشین سپاه فجر استان فارس با اشاره به اهمیت 8 سال دفاع مقدس بر آینده کشور، افزود : این ویژگی موجب شد که نه‌تنها در دوران 8 سال دفاع مقدس ،  بلکه بعدازآن نیز در صورت بروز این‌گونه حوادث، عزم ملی برای دفاع از کشور در مقابل بیگانگان ایجاد شود.

به اشتراک بگذارید :