17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۱۴:۳۹:۵۲
کد مطلب:  926988
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد:
ارسال نزدیک به دو میلیارد تومان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به 500 مدرسه در سراسر فارس

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: نزدیک به دو میلیارد تومان تجهیزات ورزشی و بهداشتی در قالب کاروان مهر با نشاط برای بیش از 500 مدرسه در سراسر فارس ارسال شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمد علی قهرمانی در مراسم اعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی برای مدراس فارس، گفت: برای شاداب سازی و سلامت دانش آموزان و غنی سازی اوقات فراغت آنها در مدرسه ، غیر از نیروی ماهر، تجهیزات ورزشی استاندارد نیز مورد نیاز است .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس ،اجرای درس تربیت بدنی را از عوامل سلامت بخش جسمی و روحی  به دانش آموزان دانست و گفت :  اجرای این درس می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سلامت ساختار قامتی دانش آموران کمک کند .

وی با اشاره به اینکه کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی ظرف دو سال گذشته با قدرت در سراسر کشور برگزار شده گفت : تجهیزات ورزشی و بهداشتی امروز به سراسر استان فارس ارسال می شود  و رقمی که برای آن در نظر گرفته شده نزدیک به دو میلیارد تومان است و قرار است در تمام ادارات استان به تعداد 59 منطقه ارسال و بین بیش از 500 مدرسه توزیع شود .

قهرمانی یادآور شد: مدراس تحت پوشش این طرح بیشتر شامل مدارس محروم و شبانه روزی ها و همچنین مدارس کم برخوردار، بویژه مدارس دخترانه است که در قالب این کمک ها بیش از 40 قلم کالاهای ورزشی و تجهیزات آموزشی و بهداشتی به 59 منطقه آموزشی در فارس ارسال شد.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: خوشبختانه امسال برای دومین سال متوالی کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی با شعار مهر بانشاط برای مدار س سراسر استان ارسال شد.

دکتر آیت اله دهقان با اشاره به آمارهای نگران‌کننده در مورد چاقی و اضافه‌ وزن و نارسایی‌های ساختار قامتی در دانش آموزان گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما کم‌ تحرکی افراد جامعه وخصوصا دانش آموزان است .

وی گفت :  از آنجا که  دانش آموزان مدارس شبانه روزی اکثر اوقاتشان در خوابگاه هستند و به دلیل  محدودیت فضا نسبت  به سایر دانش آموزان  فعالیت و تحرک کمتری  دارند، لذا این امکانات ورزشی برای اولین بار جهت مدارس شبانه روزی با اولویت دختران تهیه شده است .   

دهقان افزود : امکانات ورزشی شامل میز پنگ پنگ ، فوتبال دستی ، انواع و اقسام تور ، توپ ، انواع  حلقه  و امکانات بهداشتی شامل جعبه کمک های اولیه ، پک بهداشتی ، صابون ،مایع دستشویی ، شامپو ، صابون و مسواک و خمیردندان است .

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس گفت: در قالب این کاروان بیش از ۳ هزار  پک بهداشتی شامل پد بهداشتی ، مسواک ، خمیر دندان صابون شامپو و... برای 3 هزار دانش آموز دختر مدارس شبانه روزی استان ارسال شد. 

محمد علی زارعی  افزود: علاوه بر موارد یاد شده ،یک هزار جعبه کمک های اولیه نیز  به همراه ملزومات آن برای ۵۹ منطقه در فارس ارسال شده است.

به اشتراک بگذارید :