3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  926693
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش؛
ستادهای نظارت ثبت‌نام بیش از30 هزار مدرسه را بازدیدکردند

 مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از بازدید بیش از 30 هزار مدرسه از سوی ستادهای نظارتی ثبت‌نام خبر داد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش به نقل از پانا، زهرا مظفر درباره انتخاب رنگ و کیفیت لباس فرم دانش آموزان گفت: دستورالعمل ساماندهی لباس فرم مدارس بر اساس آیین‌نامه اجرایی طراحی‌شده که در آیین‌نامه اجرایی نیز اختیار رنگ و کیفیت جنس بر عهده استان‌ها قرارگرفته است.

وی افزود: در این شورا مطرح‌شده که رنگ لباس‌ها را باید عرف بپسندد اما این‌که برخی مدارس رنگ‌های شاد را به‌ویژه برای دوره ابتدایی انتخاب می‌کنند، منع قانونی ندارد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادامه داد: در این شورا تصویب‌شده که لباس‌های فرم رنگ‌ها و قیمت‌های مناسبی داشته باشند، امسال این بخشنامه با رویکرد سال رونق تولید کالای ایرانی به استان‌ها ارسال‌شده است.

مظفر گفت: سال‌های گذشته نیز تمام مدیران به تهیه لباس فرم اقدام می‌کردند، اما امسال بر روی قیمت و کیفیت جنس‌های این لباس‌ها نظارت جدی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای تهیه لباس فرم دانش آموزان به‌صورت 100 درصد ایرانی، تولیدکنندگان امسال همه تولیدکنندگان ایرانی هستند و رنگ آنان نیز در شورای مدرسه تعیین می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات درباره ارائه گزارش تخلف پیرامون اضافه وجه خرید لباس فرم گفت: ستادهای نظارتی ما در مناطق حضور دارند و این مسئله را نظارت کرده‌اند ما نیز به گزارش‌های واصله که در بحث لباس فرم بسیار اندک بوده است، رسیدگی کردیم.

مظفر درباره میزان تخلف ثبت‌نام‌ها در امسال نسبت به سال گذشته افزود: وضع ثبت‌نام‌ها نسبت به سال گذشته بسیار رضایت‌بخش بوده است زیرا اطلاع‌رسانی به مدیران مدارس قبل از شروع سال انجام‌شده است. منع دریافت وجه برای هرگونه موضوع به‌جز بیمه و کتاب بخشنامه شده و ستادهای نظارتی نیز به‌طورجدی به این موضوع ورود کردند.

وی ادامه داد: بیش از 30 هزار مدرسه از سوی ستادهای نظارتی بازدید شده‌اند و این باعث شده است مدیران مدارس قانونمندتر عمل کنند تا در یک محیط بهتری ثبت‌نام دانش آموزان را انجام دهیم. تعداد بسیار اندکی از مدیران گزارش تخلف داشتند که به‌صورت شفاهی و کتبی ارتباط گرفتیم یا مبالغ به اولیا عودت داده شدند، یا تعداد اندکی از پرونده‌های مدیران متخلف به هیات تخلف ارائه‌شده و تعداد اندکی از مدیران مدارس نیز لغو ابلاغ شدند.

به اشتراک بگذارید :