12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ ۱۴:۳۲:۵۷
کد مطلب:  926227
امیری، معاون پارلمان ریاست جمهوری در مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی در منطقه 15:
کار معلمان کاری فی سبیل الله است ،به ویژه معلمانی که درمدارس استثنایی به امر مهم تعلیم وتربیت مشغول هستند

امیری، معاون پارلمان ریاست جمهوری زنگ آغاز سال تحصیلی را در مجتمع ناشنوایان اندیشه به صدا درآورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران ، امیری، معاون پارلمان ریاست جمهوری به همراه  سرفرازی مشاور و مدیرکل حوزه ریاست جمهوری ،قاسمی معاون امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ،طاهرسلطانی مدیرکل هیات مرکزی گزینش وزارت متبوع ،کریمی رئیس مدارس استثنایی اداره کل، درّی معاون آموزش متوسطه اداره کل شهر تهران ،  در مراسم آغاز سال تحصیلی در مجتمع ناشنوایان اندیشه منطقه 15 حضور پیدا کرد و زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری ضمن تبریک آغاز سال تحصیلى به خانواده آموزش و پرورش، بیان کرد: خداى بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که توفیق پیدا کردم که در جمع شما دانش آموزان، مربیان و آموزگاران عزیز و ارجمند، اولیا و خانواده معظم شهدا حضور یابم تا هم آغاز سال تحصیلى و هم هفته دفاع مقدس را تبریک عرض نمایم.

وى اظهار کرد: امروز روز بسیار مهم و خوب، فرخنده و به یاد ماندنی؛ روز آغاز سال تحصیلى، روز شکوفایى نسل جدید و آینده سازان ایران اسلامى است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری ضمن بیان اینکه معلمی شغل انبیا است کار معلمان مدارس استثنایی را بسیار ارزشمند ،همراه با عشق، علاقه واحساس مسئولیت دانست واظهار داشت: کار معلمان کاری فی سبیل الله است ،به ویژه معلمانی که درمدارس استثنایی خدمت و به امر مهم تعلیم وتربیت مشغول هستند.

 وی در ادامه سخنان خود  از افزایش 4 برابری بودجه آموزش و پرورش در سال 98 با وجود محدودیت های دولت خبر داد.

امیری معاون پارلمانی ریاست جمهوری افزود: هفته دفاع مقدس هفته درس برای ما و هفته درس‌آموزی برای دشمنان ماست. برای ما درس است که دیدیم در برابر انواع تسلیحات دشمن و پشت به پشت هم دادن شرق و غرب ملت ایران توانست با ایستادگی و مقاومت نگذارد خواب آنها برای ذلت  و تسلیم این ملت تعبیر شود.

وی اذعان داشت :  حدود 39 سال پیش رژیم بعثی عراق با حمایت و پشتیبانی 36 کشور ، به کشور عزیز ما حمله کردند و بخش هایی از کشور در غرب و جنوب را اشغال کردند واین جنگ تحمیلی حدود 8 سال طول کشید ودراین مدت تمام مردم ایران اعم از ترک ،عرب، عجم، خانم هاوآقایان، دانش آموزان همه در کنار هم  و متحد وهمراه دفاع مقدس را مدیریت کردند  که دشمن متجاوز را از خاک خود بیرون کنند که در این میان تعدای شهید ،جانباز و اسیر شدند و نیروهای نظامی در قالب گردان ها و یگان های بسیجی نقش بزرگی در عقب راندن دشمن ایفا کردند ما امروز وظیفه داریم یاد آن عزیزان را گرامی بداریم و به عنوان یک وظیفه انسانی به خانواده های شهدا ، جانبازان و اسرا تعظیم عرض کنیم.

 او خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما جامعه‌ای متحد و منسجم است که نیروهای مسلح آن اعم از بسیج، ارتش و سپاه به طور واحد در برابر دشمنان ایستاده‌اند و نه تنها نیروهای مسلح بلکه اقوام و مذاهب نیز همه یکپارچه تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران به طور واحد از  این سرزمین دفاع می کنند.

 امیری معاون پارلمانی مجلس ادامه داد: خداوند بندگانش را متفاوت خلق کرده است  و دراین خصوص در سوره حجرات می فرمایند گرامی ترین شما نزد خدا با تقوا ترین شماست یعنی ناشنوار و کم شنوا یک عیب ، نقص و یا اشکال نیست بلکه یک تفاوت است تمام انسان ها از لحاظ توانایی روحی ، جسمی با هم متفاوت هستند و بدانیدخداوند متعال بندگانش را طوری خلق کرده است که اثر انگشت دو نفر شبیه هم نیست و با هم متفاوت است .

وی تصریح کرد: تفاوت محدویت و ناکامی نمی آورد چیزی که انسان را کامیاب می کند و به مدارج علمی بالا می رساند، محدودیت نیست بلکه تلاش ، جدیت واعتماد به نفس است.

به اشتراک بگذارید :