22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۴:۵۰:۴۳
کد مطلب:  924869
قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور در مراسم آغاز سال تحصیلی99-1398 استان همدان :
تراز توسعه هر کشوری با وضعیت آموزش و پرورش و معلم سنجیده می شود.

دکتر غلامرضا کریمی در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان شریعتی همدان برگزار شد، اظهار داشت :  وزارت آموزش و پرورش بنیادی ترین وزارت‌خانه در توسعه و پیشرفت کشور است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  استان، غلامرضا کریمی در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان شریعتی استان همدان برگزار شد، اظهار داشت :  وزارت آموزش و پرورش بنیادی ترین وزارت‌خانه در توسعه و پیشرفت کشور است.

   کریمی افزود: تراز توسعه هر کشوری با وضعیت آموزش و پرورش و معلم سنجیده می شود.

   وی با بیان این که اول مهر پرتحرک ترین و هیجان انگیزترین روز در ایران است، تصریح کرد: در این روز حدود 15 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم  و 30 میلیون اولیا چرخ بزرگ ترین دستگاه انسان سازی و تعلیم و تربیت را به حرکت در آورنده اند.

   رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور مقامات ارشد کشور از جمله رییس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدارس، گفت: این حضور اهمیت دادن نظام به آموزش کودکان و آینده سازان کشور است.

   کریمی با بیان این که مسیر آموزش و پرورش برای حرکت روبه جلو شفاف و روشن است، خاطرنشان کرد: اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین تمام ابعاد و زوایای مورد نیاز دانش آموزان را در بر می گیرد.

   وی گفت: خروجی مطلوب و مورد انتظار از آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول، دانش آموزی است که ضمن آشنایی با علم و دانش به مهارت های زندگی آشنا شده باشد و بتواند زندگی مستقل، عزت‌مند و شرافت مندی را برای خود رقم بزند.

   رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ارزان ترین شیوه مقابله با آسیب های اجتماعی را پیشگیری دانست و خاطرنشان کرد: نقش و عملکرد  وزارت آموزش و پرورش در این زمینه تعیین کننده است.

   کریمی با بیان این که ظرفیت آموزش و پرورش را باید بالا ببریم تا هر دانش آموز احساس تعلق و وابستگی به جامعه و کشور خود داشته باشد، تصریح کرد: افزایش توانمندی معلمین از اولویت های وزارت‌خانه است

به اشتراک بگذارید :